A. Šablinsko archyvo nuotr.

Kas tas „Camino Lituano“? Tai vienintelis piligrimų kelias Lietuvoje, kuris per įvairius mūsų šalies kampelius, įdomias vietas vingiuoja 500 km. Kaip sakė piligrimė G. Kučiauskaitė, tai vientisas, saugus, pritaikytas kelionei kelias, kurį sukūrė entuziastai be jokios valstybės pagalbos ar tarptautinio finansavimo. Pasak piligrimės, šis kelias turi ir švietėjišką funkciją, nes juo keliaudamas susipažįsti su labai įdomiais Lietuvos kampeliais, žmonėmis, bendruomenėmis. Kartu jis ir sveikatinantis, pritaikytas įvairiems piligrimų fiziniams pajėgumams.

Deja, „Camino Lituano“, nors siekia Biržus, į Rokiškio kraštą neveda – taigi, nakvynės ar pietų neužsuka ir įdomūs piligrimai su pačia įvairiausia patirtimi, istorijomis ir pasakojimais.

Pakeisti situaciją ryžosi A. Šablinskas, pats su žmona Audra žingsniavęs „Camino Lituano“ keliu ir įvertinęs jo žavesį – Mažuosius pasaulio stebuklus, kuriuos gali rasti pamirštuose Lietuvos kaimuose.

„Pavasarį piligrimų kelias Rokiškio krašte bus, jau pratestavome, sudarėme maršrutą. Dalį kelio testavome savaitgalį, nors ir pliaupė lietus“, – džiaugsmo dėl įgyvendinamos svajonės neslėpė A. Šablinskas.

Ko reikia, kad atsirastų piligrimų kelias? Gero maršruto per įdomias vietas, suderintų nakvynių vietų. Po to tas maršrutas derinamas su valdžios institucijomis, ir galiausiai piligrimai savo lėšomis ir rankomis pagamina ir kelyje sudeda visas reikalingas nuorodas. Rokiškio piligrimų kelias nuo Biržų ves per Papilį, Panemunį, Žiobiškį, Rokiškį, Kavoliškį, Panemunėlį, Šetekšną, Salas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: