15 min nuotr.

Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė išplatintame pranešime spaudai pažymi, kad diktantą galima rašyti tiek šalies bibliotekose, tiek namuose.

„Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame rašyti. Vietų, kur galima rašyti, tikrai labai daug. Vien bibliotekų, kuriose rašysime, yra daugiau nei 70 ir šis sąrašas nuolat pildomas. Taip pat labai kviečiame visus, kurie rašyti apsisprendė spontaniškai, tiesiog įsijungti Lietuvos radiją. Rašyti galima ir namuose, laukiame visų darbų“, – teigė V. Šmaižytė.

Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku vasario 28–kovo 1 dienomis. Diktantą planuoja rašyti JAV, Norvegijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Buriatijos ir kt. šalių lietuvių bendruomenės.

Kaip skelbia organizatoriai, pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu trečius metus iš eilės organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Nacionalinis diktantas bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie