Ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis (viduryje) bei policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis (kairėje) ir Veiklos skyriaus vadovas Robertas Krasauskas (dešinėje) susitiko aptarti bendradarbiavimo galimybės. Ligoninės nuotr.

Pasitaiko ir Rokiškyje

Kovo pabaigoje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas R. Čepulis ir Veiklos skyriaus viršininkas Robertas Krasauskas susitiko su VšĮ Rokiškio ligoninės direktoriumi R. Martinėliu. Tikslas – bendradarbiauti identifikuojant grėsmes, kurių kyla sveikatos priežiūros įstaigos personalui dėl pavienių išpuolių ir agresijos protrūkių.

Kaip rodo ilgametė rajono ligoninės vadovo patirtis, smurto atvejų būna, bet jie nėra dažni. „Smurtas prieš medicinos darbuotojus – visai šaliai aktuali tema. Šis susitikimas buvo inicijuotas policijos, jie mato tą problemą – smurto atvejus prieš medicinos darbuotojus. Todėl yra svarbu kalbėtis, kaip to išvengti. Rokiškyje pasitaiko mažesnių ar didesnių incidentų. Jie kartojasi. Daugiausia jų būna Priėmimo, kartais ir stacionaro skyriuose. Kiek pamenu, sunkių traumų, kad reikėtų gydymo, medikai nepatyrė“, – pasakojo R. Martinėlis.

Ir kameros, ir saugos tarnyba

Nors iki fizinio smurto prieinama retai, dažniau pacientams prasiveržia emocijos, noras pasibarti. Tai daugiausia lemia alkoholis ar narkotinės medžiagos. Ligoninė siekia savo darbuotojų saugumo, todėl yra sudariusi sutartį su saugos tarnyba, visa teritorija yra filmuojama.

„Jau daugelį metų esame sudarę sutartį su saugos tarnyba „Komanda“, kuri mums padeda incidentų metu, tenka kviesti ir policiją. Įstaigoje – ir Priėmimo skyriuje, ir registratūroje, ir koridoriuose – yra kameros, prie visų durų iškabinti informaciniai pranešimai, kad aplinka stebima. Tam turime visus reikiamus leidimus. Jei iškyla problemų, galime peržiūrėti, kaip incidentų metu elgėsi pacientai. Filmuojama ir įstaigos teritorija – praktiškai visas ligoninės perimetras, aikštelės, takeliai“, – sakė ligoninės vadovas.

Mokymai medikams

Ar medikams yra vedami savigynos kursai, ar jie mokomi, kaip elgtis su agresiją rodančiais pacientais? „Rengiama nemažai mokymų. Paliečiamos mobingo, smurto prevencijos, antikorupcijos temos. Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja kiekvienai gydymo įstaigai patvirtinti smurto prevencijos priemonių planą. Mes tai ir ruošiame“, – patikino R. Martinėlis.

Maksimaliai greitas reagavimas

Vienintelis ir efektyviausias būdas šauktis pagalbos – skambutis skubiosios pagalbos tel. 112. Gydymo įstaigos darbuotojai, pranešdami policijai apie įvykius, kai asmenų elgesys kelia realią grėsmę gyvybei ir (ar) sveikatai, privalo aiškiai ir vienareikšmiškai įvardyti tokias aplinkybes, tada policijos pareigūnai reaguos maksimaliai greitai.

„Policijos pareigūnai yra suinteresuoti padėti, o kad medikams nereikėtų skambinėti keliais telefono numeriais ir kad policijos reakcija būtų greitesnė, būtina aiškiai pasakyti, kad kreipiamasi iš sveikatos priežiūros įstaigos“, – sakė ligoninės vadovas.

Subscribe
Informuoti apie
guest


1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dita
Dita
2023 11 balandžio 10:50

taigi, keiskit įstatymus, kai priėmime rimtomis ligomis sergantis ligonis atsigula šalia,, tokių,, toj pačioj palatoj, absurdas, čia neišblaivinimo įstaiga gi….

Rekomenduojami video: