Redakcijos archyvo nuotr.

Rokiškis pasiruošęs iššūkiams

Rokiškio socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė džiaugiasi, jog mūsų rajonas šiuo metu turi tris budinčius globotojus, netrukus prisijungs dar vienas. Taigi Rokiškio rajono budintys globotojai bei socialiniai darbuotojai yra pasiruošę bet kokiems iššūkiams, o situacija yra kur kas geresnė nei aplinkiniuose rajonuose.

Norintieji tapti budinčiais globotojais turi išklausyti specialios programos GIMK kursus. Ši programa, kaip teigė Rokiškio socialinės paramos centro globos koordinatorė, padalinio vadovė Greta Giriūnaitė, skirta asmenims, ketinantiems globoti, įvaikinti vaiką, esamiems globėjams ir įtėviams, asmenims, teikiantiems vaiko priežiūros paslaugas ar dirbantiems bendruomeniniuose vaikų globos namuose (BVGN).

Programos tikslai – ugdyti ir stiprinti asmenų, ketinančių įvaikinti, globoti, teikti paslaugas ar dirbti BVGN, būtinus penkis gebėjimus: saugios aplinkos užtikrinimas ir fizinių poreikių tenkinimas; vaiko poreikių tenkinimas ir raidos sunkumų kompensavimas; vaiko ryšių su jo biologine šeima užtikrinimas; pagalba vaikui, užmezgant saugius ir patvarius ryšius; bendradarbiavimas sprendžiant vaiko ir šeimos problemas. Taip pat svarbu parengti budinčius globotojus vaiko laikinajai ir nuolatinei globai, įvaikinimui, darbui su vaikais BVGN bei teikti tęstines paslaugas vaikus globojančioms, įvaikinusioms šeimoms ir asmenims, dirbantiems su vaikais BVGN.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie