A. Minkevičienės nuotr.

Pristabdė

Valstybinės miškų urėdijos Rokiškio padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius sakė, jog pirmasis bandymas buvo praėjusią savaitę. Tačiau užklupęs šaltukas darbus pristabdė: dėl paviršinio įšalo nebuvo galima iškasti sodinukų bei jų pasodinti. „Žiemos nebuvo, bet ji netikėtai grįžo kovui baigiantis. Po šaltos nakties traktorius pievoje iki pietų neklimpo“, – pastebėjimais apie kelių praėjusių dienų gamtos pokyčius dalijosi patyręs miškininkas.

Į kirtavietes ir naujus plotus – beveik milijonas

Rokiškio padalinys, jungiantis Rokiškio ir Kupiškio teritorijas, šį pavasarį suplanavęs atkurti 208 ha miško ir įveisti 19 ha naujo miško. Naujas miškas bus sodinamas Obelių girininkijoje, atkuriamos kirtavietės –  visose padalinio girininkijose.

Miškui atkurti ir įveisti naujai reikės apie 800 tūkst. sodmenų: 380 tūkst. eglės, po 180 tūkst. juodalksnio ir pušies, 100 tūkst. beržo ir 35 tūkst. ąžuolo sodinukų. Ąžuolo sodmenys įvežtiniai, kita sodinamoji medžiaga – savo medelyno. Iš jo nemažas kiekis sodinukų iškeliaus į kitų padalinių girininkijas. Pagal planą iš medelyno per pavasarinį sodinimą bus išgabenta 1 mln.145 tūkst. sodinukų.

Be talkų

Dėl koronaviruso medelyne nevyksta sodmenų prekyba privatiems asmenims. Po daugybės metų pirmą kartą miškininkai šį pavasarį nekvies visuomenės į nacionalinę miško sodinimo šventę. „Gamta nelaukia, turime sodinti mišką, tą darysime savo jėgomis laikydamiesi visų saugos nurodymų“, – sakė K.Skvarnavičius.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie