J. Morkūno nuotr.

Kovo 18 d. Klaipėdos mieste rastai gulbės gaišenai buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas H5N8, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Apie negyvą gulbę nebylę VMVT gavo informaciją telefonu, gaišena buvo pristatyta į laboratoriją ištirti, kur buvo nustatytas paukščių gripo virusas. Tai jau ketvirtasis šios ligos atvejis šalyje. Pirmi trys buvo nustatyti Kaune. Virusu buvo užsikrėtusios taip pat gulbės.

Specialistų manymu, visi šie atvejai susiję su vis dar tebevykstančia laukinių vandens paukščių migracija, kuri pastarosiomis dienomis labai intensyvi. Į rajono vandens telkinius jau grįžo pulkai gulbių, ančių, žąsų, virš lizdų ratus suka gandrai, laukuose klykauja šimtai gervių. Rajono veterinarijos specialistai paukščių augintojus įspėja laikytis griežtų saugos taisyklių, nes gripo virusas yra labai patogeniškas ir gyvybingas.

Paukščių laikytojai privalo išlikti budrūs: visą kovo mėnesį paisyti biologinio saugumo reikalavimų – laikyti naminius paukščius uždarose patalpose, neišleisti jų į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai neturėtų tiesioginio kontakto su laukiniais. Paukščių laikytojai privalo nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių paukščiams girdyti, pašarus laikyti taip, kad jie būtų apsaugoti nuo laukinių paukščių ar kitų gyvūnų.

Apie pastebėtas laukinių vandens paukščių gaišenas būtina pranešti teritoriniam VMVT padaliniui arba visą parą veikiančiu nemokamu tel. (8–800) 40403.

GR ir VMVT inform.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie