Vytautas ir Zoja Šukiai sako, kad Vabolių kaime kadaise buvo bent 30 stiprių ūkių, puoselėjusių senas daržininkystės tradicijas. R. Keliuotytės nuotr.
bangenis

Tarp daržovių – ir prieskonių laukelis

Šukių ūkį Vabolių kaime dar dengia sniegas, bet po poros mėnesių vaizdas turėtų pasikeisti. Daržoves sėti ūkininkai pradeda jau balandį. Kaip sako Z. Šukienė, nelygu kokie metai – kartais sėja balandžio vidury, o yra buvę, kai pagrindiniai sėjos darbai pradėti gegužės 20 d.

Daržovėmis Šukiai apsodina 2 ha žemės. Jie augina nemažai bulvių, morkų, burokėlių, 10–12 a agurkų. Darže – nemaža kopūstinių daržovių įvairovė. Paprastai ūkininkai pasodina 15–20 tūkst. kopūstų daigų, augina nemažai žiedinių kopūstų. Vietos atsiranda ir brokoliams, cukinijoms, moliūgams, porams, net pankoliams.

Nemažą daržo dalį užima svogūnų laiškai, lapinės ir šakninės petražoles, krapai, lapkotiniai salierai, rūgštynės, salotos.

Viskas auga atvirame grunte, šiltnamyje ūkininkai augina tik pomidorus, agurkus, kitas daržoves savo reikmėms.

„Agurkus ir kopūstus raugiu. Didelės šviežių agurkų paklausos nėra, o raugintų daržovių reikia visus metus. Bandžiau raugti ir moliūgus, cukinijas, obuolius – viskas pavyko, bet kol kas tik eksperimentavau – raugiau savo poreikiams“, – pasakoja Z. Šukienė.

Ūkininkė sako puoselėjanti ir turtingą prieskoninių žolelių plotą – poroje arų auga daug daugiamečių augalų. „Jais užsiima ir mūsų vaikai, praverčia dovanoms, taigi daug išdalijame. Auginame citrinžoles, mėtas, šalavijus, ramunėles, melisą, raudonėlius, laiškinius česnakus, visko nė neišvardinsi“, – sako Z. Šukienė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

Informuoti apie
avatar
wpDiscuz