Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos nuotr.

Savivaldybių duomenimis, iš viso pernai liko nenukulta 77,5 tūkst. ha pasėlių. Paėmus trejų pastarųjų metų derliaus vidurkius buvo suskaičiuota, kad nuostoliai siekia 47 mln. eurų. Tikėtasi, kad tokia suma nuostoliams padengti bus gauta iš EK, tačiau ši skyrė 9 mln. 120 tūkst. eurų. Ši suma skirta ne už praėjusiais metais prarastą derlių, bet už tai, kokie praradimai bus patirti šiais metais už rudenį pasėtus ir žuvusius arba visai nepasėtus žiemkenčius.
Numatoma sąlyga, kad žemdirbiams kompensacija priklausys tada, jei žuvo ne mažiau kaip 30 proc. pasėto arba nuo ketinto pasėti žieminių javų ploto. Pateikti paraiškas nuostoliams kompensuoti bus galima pasėlių deklaravimo metu – pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 16 d. ir tęsis iki birželio 4 d. Deklaruojant pasėlius, kiekvienas žemdirbys, kuris mano esąs nukentėjęs, informacinėje sistemoje turės apie tai pažymėti tam tikroje grafoje ir paprašyti skirti paramą. Reikės nurodyti, koks plotas žiemkenčių žuvo ir kokį plotą ketino pasėti, bet nepasėjo dėl tam tikrų priežasčių. Žemdirbiai, sieksiantys gauti kompensacijas, turi pasirengti tam, kad savo patirtus nuostolius teks pagrįsti ir įrodyti.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nesiklaupsiu Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Nesiklaupsiu
Nesiklaupsiu

Nu jei nenorit duot tai neduokit, nenumirsim.Kaip slykštu, kai turi prašyt lyg išmaldos o iš tavęs dar ir tyčiojasi.Kas tai dar per kompensacija už būsimus nuostolius??