bangenis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas (toliau – Panevėžio departamentas) informuoja, kad 2016 m. gruodžio 26 – sausio 1 d. bendras Panevėžio apskrities sergamumo gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ŪVKTI) rodiklis buvo 66,72 atv./10 tūkst. gyv. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis paskutiniąją praėjusių metų savaitę buvo registruotas Panevėžio rajone, didžiausias – Panevėžio mieste (atitinkamai 7,04 ir 106,46 atv./10 tūkst. gyv.).

silpnumas ir nuovargis, galvos ir raumenų skausmas, sausas ir sunkus kosulys. Liga trunka 6-7 d. Taip pat gripui būdingos sunkios ir dažnos komplikacijos. Peršalimo simptomai atsiranda pamažu, laipsniškai. Šios ligos būdingi simptomai yra: lengvas iki vidutinio gerklės skausmas, čiaudulys, sloga, švelnus kosulys. S

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 51 savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Panevėžio mieste, Pasvalio ir Kupiškio rajonuose.

Gruodžio 26 – sausio 1 d. Panevėžio apskrityje buvo užregistruoti 64 gripo atvejai, kai ankstesniąją savaitę – 78.

Kaip atskirti gripą nuo peršalimo?

Šias dvi skirtingas ligas žmonės dažnai supainioja. Pagrindinis skirtumas tarp gripo ir peršalimo yra karščiavimas. Peršalus temperatūros nėra, arba ji yra nežymi (apie 37 oC), tuo tarpu gripo atveju pakyla aukšta temperatūra (didesnė nei 38 oC). Gripo simptomai prasideda staiga (per 12 val.): dažnai vargina bendras kirtingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingas šaltkrėtis, galvos ir raumenų skausmas, krūtinės diskomfortas. Peršalimo trukmė – 3-4 d. Priešingai nei gripo atveju, peršalimui nebūdingos komplikacijos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento inf.

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie