blank
Žygimanto Gedvilos/15min nuotr.

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras surengtoje spaudos konferencijoje pristatė naujausius duomenis, susijusius su koronavirusu Lietuvoje.

A. Veryga priminė, kad, ketvirtadienio 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 955. Per trečiadienį patvirtinta naujų ligos atvejų – 42, o mėginių dėl viruso ištirta 2 699. Anot ministro, nors Lietuvoje, oficialiais duomenimis, pasveikusių žmonių yra tik 8, bet, pasak A. Verygos, jų yra kur kas daugiau. Ministras kreipėsi į šeimos gydytojus ir ragino dažniau siųsti koronavirusu užsikrėtusius pacientus pakartotiniams tyrimams.

„Nuolat susilaukiame klausimo dėl pasveikusių gyventojų skaičiaus ir kodėl jis išlieka Lietuvoje nedidelis. Aš ne kartą esu minėjęs, kad tikrai didžioji dalis užsikrėtusių koronavirusu gyventojų – pasveiks. Tokių gyventojų, kurių sveikatos būklė būtų sudėtinga, sunki turime santykinai nedaug. Šiandien išeis paraginimas gydytojams aktyviau siųsti tuos asmenis, kuriems yra praėjęs 2 savaičių laikotarpis. Ir jeigu jie neturi simptomų, jie turėtų nukeliauti į mobiliuosius punktus, kuriuose būtų paimti mėginiai. Mūsų skaičiavimais, tokių, kuriems yra suėjęs dviejų savaičių terminas, yra – 270 asmenų. Tai norėtume paraginti, kad būtų aktyviai siunčiami pasitikrinti“, – sakė A. Veryga.

Policija savaitgali išdalins apie 120 tūkstančių apsauginių veido kaukių gyventojams

Ministras taip pat priminė, kad Lietuvoje buvo priimtas sprendimas pratęsti karantiną iki balandžio 27 dienos ir nuo balandžio 10 d. viešose vietose privalomai reikės dėvėti apsaugines kaukes. Anot ministro, savaitgalį, kuomet policininkai prižiūrės, kad gyventojai nevažinėtų tarp miestų ir miestelių, jie išdalins apie 120 tūkstančių apsauginių veido kaukių gyventojams.

„Per šventes, kuomet policininkai patruliuos ir prižiūrės, ar yra laikomasi karantino sąlygų, bei prižiūrėdami judėjimą miestuose bei miesteliuose, jie išdalins apie 120 tūkstančių apsauginių veido kaukių gyventojams, kurie tokių priemonių tiesiog neturės (…) Tai bus apčiuopiama pagalba tiems, kurie negali tų priemonių įsigyti“, – sakė ministras.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments