(Iš kairės): rajono meras Ramūnas Godeliauskas, VšĮ „Atvertos langinės“ vadovė Rūta Stanevičienė, parodos kuratorė Aušra Kurtinaitienė, dailininkė Teresė Bajorūnaitė-Lekienė, Kamajų Šv. Kazimiero parapijos klebonas Andrius Šukys, Kamajų seniūnė Laimutė Vilimavičienė. Kamajų parapijos archyvo nuotr.

Pristatydama parodą dailininkė pasakojo apie kūrybą, įkvėpimo paieškas ir atradimus, ateities kūrybinius planus – jau kuriamus naujo ciklo apie Lietuvos kryžius paveikslus.  Pasak kūrėjos, pastelė – tarsi sielos išraiška, filosofiniai apmąstymai, poezija popieriaus lape, minties virsmas regimu kūnu. „Be kūrybos man dingtų gyvenimo harmonija. Tik pastele galiu išreikšti savo sakraliausias mintis. Kūrybos šaltinis – tai gilus tikėjimas, čiurlenančių upelių sekamos pasakos, plūgų suraikytos žemės kvapas ir sielą raminanti vyturio giesmė, ošiantys Dzūkijos pušynai. Ten mano didieji džiaugsmai ir nesėkmės, mano pavasariai, vasaros, mano gyvenimo tikėjimas ir viltys, mano kelionė…“ Kamajiškiams ir svečiams dailininkė skaitė savos kūrybos eilėraščius.

Parodos pristatymą prasmingai papildė vilniečių vokalinio dueto – Reginos Antanavičiūtės ir Valdarezos Kunkulienės – nuoširdus muzikavimas.

Parodą Kamajuose, kuruojant Aušrai Kurtinaitienei, organizavo VšĮ „Atvertos langinės“, vadovaujama Rūtos Stanevičienės. „Ji surengta bendradarbiaujant su Kamajų seniūnija ir jos kultūros renginių organizatore Sigita Gasiūniene bei globojant Šv. Kazimiero parapijos klebonui Andriui Šukiui. Iš Radviliškio krašto kilusi T. Bajorūnaitė-Lekienė už sukurtus plakatus, firminius ženklus, knygos meną yra pelniusi tarptautinių apdovanojimų. Aktyviai dalyvauja grupinėse ir personalinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jos kūrinių yra muziejų fonduose, privačiose kolekcijose ir galerijose. Paroda Kamajuose yra 18-oji dailininkės personalinė paroda“, – pasakojo R. Stanevičienė.

Pastelių paroda veiks iki birželio 2 d.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kamajų parapija
Kamajų parapija
2019 14 gegužės 19:53

Pastelių parodą galima pamatyti gegužės 26 d. nuo 10 iki 12 val. ir birželio 2 d. nuo 10 iki 16 val. Kamajų bažnyčioje

Rekomenduojami video: