Nugalėtoja Jolanta Lašienė. L. Dūdaitės nuotr.
Nugalėtoja Jolanta Lašienė. L. Dūdaitės nuotr.

Praėjusį antradienį Rokiškio krašto muziejuje vyko paskutinysis sezono „Auksinio proto“ žaidimas. Šįsyk egzaminą laikė komandų kapitonai. Sėkmė lydėjo „Keturakių“ komandos lyderę Jolantą Lašienę. Po itin sėkmingo finalinio klausimų turo ji į viršų kėlė pagrindinį prizą – išminties simbolio pelėdos statulėlę.

„Auksinio proto“ žaidimas nuo vasario kiekvieną antradienį kviesdavo į Krašto muziejų net devynių komandų žaidėjus. Sezono lyderiais buvo žaidimo šeimininkų – muziejininkų komanda, pasivadinusi „RKM“. Jie laimėjo kvietimą žaisti respublikinėse varžybose.

O štai paskutiniajame žaidime, kurį sezonui pratęsti sugalvojo renginio vedėjas Algimantas Šablinskas, rungėsi komandų kapitonai. Į finalą iškopė „Seno grafo“ kapitonas Andrius Burnickas, „Pentagono“ komandos lyderis Algirdas Kulys ir „Keturakių“ atstovė J. Lašienė. Žaidimo vedėjas A. Šablinskas uždavė jiems klausimus, susijusius su kaimyninių rajonų miesteliais, rajono bažnyčių ir cerkvių architektūros detalėmis, Rokiškio krašto garbės piliečiais. Į finalą iškopė A. Kulys ir J. Lašienė. Nors klausimas apie futbolo Meką – Marakanos stadioną – taip ir liko neatsakytas, kitus klausimus greičiau už konkurentą atsakė J. Lašienė.

Ją plojimais palaikiusi „Keturakių“ komanda neslėpė tikėjusi, kad jų kapitonė – pati sumaniausia. „Jei eini žaisti, turi tikėti pergale“, – sakė ir pati žaidimo laimėtoja. O kodėl „Keturakiai“? „Pažvelkite į mūsų komandos narius: visi su akinukais“, – atsakė pašnekovė. O į klausimą, ar akiniai – būtinas aksesuaras norint tapti komandos nariu? „Dabar jau galvojame priimti ir žaidėjus be akinių“, – juokavo J. Lašienė.

„Auksinio proto“ žaidimas Rokiškyje suvienijo per šimtą įvairaus amžiaus ir profesijų žmonių. „Tokia žaidimo sėkmė liudija, kad konkursai protui lavinti vis populiarėja“, – sakė jo vedėjas A. Šablinskas. O ir konkurencija dėl prizinių kiekvieno turo vietų buvo įtempta: turnyrinėje lentelėje viena kitai ant kulnų mynė „RKM“, „Seno grafo“ bei „Keturakių“ ekipos.

Žaidimas rajono intelektualus kvies rudens sezonui. Jame, pasak A. Šablinsko, kviečiamos burtis ir dalyvauti ir naujos komandos.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: