Juozas Davainis sako, vilko ar lūšies baimė visiškai nepagrįsta, tik vaikystėje iš pasakų įdiegta. Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš dvi savaites nutrauktas vilkų medžioklės sezonas, nes daug anksčiau, nei baigiasi terminas, buvo išnaudotas šių žvėrių sumedžiojimo limitas. Tačiau su vilkais žmogus turi ir kitokių reikalų. Sausio 31 ir vasario 2 d. visoje Rokiškio miškų urėdijos teritorijoje pėdsekiai bandys nustatyti, kiek čia gyvena vilkų ir lūšių.

Urėdijos medžioklės plotų prižiūrėtojas, medžiotojas  Juozas Davainis sakė, jog apskaitai būtinos tam tikros gamtos sąlygos: „Jeigu nebus sniego, aptikti žvėrių pėdsakų nebus galimybių. Todėl numatytas ir kitas apskaitos terminas – vasario 7 ir 9 d. Pernai vilkai ir lūšys neskaičiuoti, nes numatytu laiku nebuvo pasnigę.“ Plėšrūnų apskaitą vykdys medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų bei visuomenės atstovai.

Pasak patyrusio medžioklio, tai – ne romantiškas pasivaikščiojimas po mišką, o labai kruopštus darbas. Reikia mokėti ne tik atpažinti, pagal specialią metodiką užfiksuoti vilko ar lūšies pėdsakus, bet ir turėti supratimą, kur šių pėdsakų ieškoti. „Gal kas ir galvoja, kad nueis į mišką, pamatys vilkus ir lūšis, suskaičiuos, nufotografuos ir pasakys, kiek jų yra“, – šmaikštavo miškininkas, žinantis, jog pamatyti šiuos itin atsargius ir žmogaus vengiančius padarus – didžiulė retenybė.

Miškininkų ir medžiotojų vertinimu, mūsų rajone vilkų populiacija kasmet didėja, šiuos pokyčius patvirtina ir dažnėjantys žvėrių išpuoliai prieš naminius galvijus.

Rokiškis – rekordininkas

Paskutinį kartą vilkų ir lūšių apskaita šalyje vykdyta 2015 m. Pėdsekiais tapę medžiokliai ir jų pagalbininkai Panevėžio apskrities Rokiškio, Panevėžio, Biržų, Pasvalio ir Kupiškio miškuose suskaičiavo apie 50 vilkų ir per 30 lūšių. Rekordus mušė mūsų rajonas: aptikta 21 vilko ir 9 lūšių pėdsakų. Tačiau skaičiai – apytiksliai, nes vėliau buvo pranešimų apie mūsų rajone aptiktus vilkų pėdsakus, kurie neatitiko užfiksuotų per apskaitą.

2013 m. Panevėžio regione suskaičiuoti 27 vilkai, šalyje – 208.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie