blank
15min.lt nuotr.

Priminsime, kad, kaip ir kasmet, žemės mokestį 2021 m. reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Kaip skelbė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), privačios žemės savininkai, prisijungę prie Mano VMI, gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų turėjo sulaukti klasikiniu paštu iki lapkričio pradžios. Deja, daug Rokiškio rajono žemės mokesčio mokėtojų deklaracijos nesulaukė iki šiol ir baiminasi, kad laiku nesumokėjus teks mokėti delspinigius.

Kaip „Gimtąjį…“ informavo Panevėžio apskrities VMI atstovė spaudai Rita Skavičienė, VMI gyventojams popierines žemės mokesčio deklaracijas klasikiniu paštu kasmet išsiunčia pirmąją lapkričio savaitę. Popierinės deklaracijos yra siunčiamos gyventojo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu.

„Šiemet popierinės deklaracijos buvo išsiųstos visiems 361 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie nesinaudoja elektroninėmis VMI paslaugomis arba jomis naudojasi, tačiau sistemoje nėra nurodę savo elektroninio pašto adreso. Jeigu gyventojas negavo popierinės deklaracijos, jis turėtų pasitikslinti, ar teisingai yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą, o žemės mokesčio sumą visuomet gali sužinoti paskambinęs VMI mokesčių informacijos centro tel. 1882 (arba +370 5 260 50 60)“, – komentavo R. Skavičienė, pridurdamas, kad delspinigiai vėluojantiems sumokėti bus skaičiuojami.

Specialistė kartu atkreipė dėmesį, kad popierinės deklaracijos nesiunčiamos tiems gyventojams, kuriems nesusidarė mokėtina žemės mokesčio suma arba ji mažesnė (arba lygi) už 2 eurus.

VMI duomenimis, Rokiškio rajone šiais metais yra 9,6 tūkst. privačios žemės savininkų, kuriems į biudžetą paskaičiuota sumokėti 538 tūkst. eurų. Ši suma bus sumokėta į tų savivaldybių biudžetus, kurių teritorijoje yra rokiškėnų valdoma žemė.

Iš viso Lietuvoje yra 719 000 privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 40 mln. eurų: apie 33,6 mln. eurų sumokės gyventojai, 6,6 mln. eurų – įmonės. Dėl pritaikytų įvairių lengvatų 323 000 žemės savininkų žemės mokesčio mokėti nereikės.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
^_^
^_^
2021 12 lapkričio 16:10

O kiek laiko keliauja už nuomojamą žemę iš savivaldybės???