blank
Projekto kuratorės muziejininkės Ingrida Kujelė (kairėje) ir Marijona Mieliauskienė klaipėdiečiams pasakojo apie Liongino Šepkos gyvenimą ir kūrybą. G. Kujelio nuotr.

PKad platesnis garsas sklistų…

L. Šepka – vienas įdomiausių lietuvių skulptorių primityvistų ir vienas paskutinių Lietuvos dievdirbių. Jo darbų paroda „Pasirašau – arkitektas“ parengta vykdant Kultūros tarybos, Kultūros ministerijos ir rajono savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Renginių ciklas, skirtas dievdirbio Liongino Šepkos 110-osioms gimimo metinėms“.

Pasak Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus Jono Genio, nors dievdirbys L. Šepka neturėjo tiesioginių sąsajų su Klaipėdos kraštu, tačiau jo darbų išskirtinė ekspozicija Rokiškio krašto muziejuje palieka įspūdį kiekvienam.

„Deja, visų darbų nuvežti klaipėdiečiams vargu ar pavyktų. Jų yra tūkstančiai… Mažesnius – gėlytės, paukštelius, nuotraukas iš drožėjo gyvenimo – turėjome galimybę parodyti didesniam lankytojų būriui. Tikimės susižavėję jie aplankys ir Rokiškyje veikiančią kur kas didesnę dievdirbio darbų ekspoziciją“, – kalbėjo I. Kujelė.

Klaipėdoje eksponuojama per 100 autoriaus darbų. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus erdvė kaip tik pritaikyta atvežtiems darbams eksponuoti. „Jaukioje palėpėje medinėmis sijomis medžio drožiniai puikiai dera“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovė.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments