puodelis

„Pasaulinio lygio kompanijos strategines investicijas, patvirtintas po ilgų žvalgytuvių visoje Rytų Europoje, vertiname kaip pasitikėjimą ne tik mumis, kaip verslo partneriais, bet ir visa Baltijos šalių rinka“, sako „Rokiškio sūrio“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.
„Rokiškio sūris“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad su „Fonterra“ pasiektas preliminarus susitarimas dėl naujazelandiečių investicijos į Lietuvos bendrovės įstatinį kapitalą. Investicija bus vykdoma išleidžiant naują „Rokiškio sūrio“ 3,586 mln. paprastųjų vardinių akcijų emisiją, kurios dydis sudaro 10 proc. bendrovės investicinio kapitalo.
Sutarta akcijų emisijos kaina sudaro 7,1 mln. eurų  t. y. 1,98 euro už akciją. Ši sutarta kaina yra „Rokiškio sūrio“ šešių mėnesių vidutinė svertinė rinkos kaina „Nasdaq“ Vilniaus biržoje.
Rugsėjo 22 d. kviečiamas neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas, kuriame numatoma patvirtinti naują akcijų emisiją ir suteikti „Fonterra“ kompanijai teisę ją įsigyti.
Pasak D. Trumpos, tvirtas pozicijas pasaulinėje rinkoje turinti „Fonterra“ kompanija pirmasis „Rokiškio sūrio“ istorijoje ne finansinis, o strateginis partneris, kuriam svarbiausi bus ilgalaikiai rezultatai ir tvari bendrovės plėtra.
„Rokiškio sūrio“ vadovų, pagrindiniu akcininku išliekančio Antano Trumpos ir „Fonterra“ kompanijos požiūriai visiškai sutampa dėl to, kas yra svarbiausia moderniausias bendrovės techninis ir technologinis aprūpinimas, specialistų kvalifikacijos kėlimas bei glaudus ir abipusiai naudingas bendradarbiavimas su pagrindiniais partneriais pieno pardavėjais“, sako D. Trumpa.
Pasak jo, strateginė partnerystė su „Fonterra“ leis dar labiau modernizuoti grupės įmones ir sustiprinti lyderystę Baltijos šalių pieno perdirbimo rinkoje.
„Rokiškio sūris“ su „Fonterra“ bendradarbiauja daugiau kaip penkerius metus, diegiant Lietuvoje naujausias kokybiškų pieno produktų gamybos technologijas.
85 proc. Naujosios Zelandijos pieno gamybos ir perdirbimo rinkos užimančios „Fonterra“ apyvarta praėjusiais finansiniais metais siekė 14 mlrd. eurų, grynasis pelnas viršijo 700 mln. eurų. Kompanija kasmet perdirba apie 22 mln. tonų pieno, eksportuoja 95 proc. produkcijos.
„Rokiškio sūrio“ grupė savo produkciją eksportuoja į 37 pasaulio šalis. Per pirmą šių metų pusmetį eksportas sudarė 66 proc. nuo grupės pardavimų.
„Rokiškio sūrio“ grupės konsoliduotos pardavimo pajamos pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, augo 26,36 proc., iki 122,699 mln. eurų. Grupė per šių metų pirmus šešis mėnesius uždirbo 844 tūkst. eurų konsoliduoto grynojo pelno, kai pernai tuo pačiu metu buvo patirta 1,902 mln. eurų grynųjų nuostolių.

Eltos inform.

 

Rašyti komentarą

4 Komentarai straipsnyje: "Pasaulinė pieno milžinė investuos į „Rokiškio sūrį“"

Informuoti apie
avatar
Rikiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Įvertinimą
wpDiscuz