Artėja nerimo dienos. B. Sakalausko nuotr.

Susirinkimo metu apsvarstyti 2018–2019 metų medžioklės sezono medžiotojų klubų ir būrelių sumedžiojimo limitų prašymai. Skirstant limitus atsižvelgta į klubų ir būrelių apskaitos duomenis, liudijančius praėjusį medžioklės sezoną sumedžiotų atitinkamos rūšies gyvūnų skaičių, atsižvelgta į VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioninio padalinio duomenis apie elninių žvėrių daromą neigiamą poveikį miškui. Nuo briedžių ir elnių kasmet nukenčia daug spygliuočių jaunuolynų.

Komisija nusprendė per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 149 briedžius (51 briedžio patiną ir 98 pateles ar jauniklius iki vienerių metų), 341 taurųjį elnią (87 patinus ir 254 pateles ar jauniklius iki vienerių metų), 1 184 stirnas (354 patinus ir 830 patelių ar jauniklių iki vienerių metų) bei 12 danielių.

Kol kas danielius mūsų rajone medžioja tik medžiotojų klubas „Sartai“, bet netrukus juos galės medžioti ir kiti klubai, savo plotuose įveisę šių žvėrių.

Žvėrių medžioklės limitus skirstančią komisiją sudaro rajono agentūros atstovas (pirmininkas), trys Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriaus deleguoti nariai bei valstybinių miškų valdytojų ir privačių žemių savininkų interesams atstovaujantys asmenys. Galutinį sprendimą dėl licencijų skyrimo tvirtina Aplinkos ministerija.

Gegužės 15 d. prasidės stirninų medžioklės sezonas, jis tęsis iki spalio 15 d. Medžioti stirninus leidžiama tik medžiotojams selekcininkams.

Balandžio 15 d. baigėsi bebrų medžioklės sezonas.

GR ir Panevėžio RAAD inform.

 

 

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie