blank

K. Tyzenhauzo surinktos iškamšų kolekcijos egzempliorių Rokiškis neturi. Jie saugomi Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje ir, anot G. Kujelio, nebeįmanoma atrinkti, kurios yra Tyzenhauzo kolekcijos, kurios ne. O kolekcija universitete atsidūrė, kai K. Tyzenhauzo sūnus Reinoldas padovanojo ją universitetui. Joje buvo maždaug tūkstantis egzempliorių iškamšų ir kiaušinių.

Iškamšos trapios

Už vieną Rokiškio grafo, garsaus ornitologo K. Tyzenhauzo kolekcijos iškamšą – rojaus paukštį – sovietmečiu Vilniaus universitetui buvo siūlomas naujas automobilis. Mokslininkai nesutiko, paukštis liko. Galima tik įsivaizduoti, kiek verta kelių tūkstančių, nors kai kuriuose šaltiniuose kalbama apie tūkstantį eksponatų Rokiškio grafo kolekcija.

Šiandien Vilniaus universitete  saugoma kolekcija – neįkainojama. Apie ją iš naujo pradėta kalbėti po to, kai prieš trejus metus Rokiškio dvaro vertybės, saugomos kituose muziejuose, pradėtos atverti didesnei publikai ir kelios kolekcijos iškamšos eksponuotos Kaune. Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė tuomet sakė, jog muziejus yra prašęs VU ilgesniam laikui paskolinti kolekciją Rokiškio dvarui. „Šiandien tai – jų nuosavybė, ir iškamšos yra trapios transportuoti“, – kalbėjo N. Šniokienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: