Ritos Grigalienės nuotr.

Linkėjo laimėti karą

Paramą rinkusi „Carito“ savanorė Zita Stalauskienė pasakojo, kad paaukoti maisto ir higienos priemonių buvo atvykę apie 40 žmonių, tačiau sunku nustatyti tikrąjį prisidėjusiųjų skaičių, kadangi būta ir tokių, kurie daiktus perdavė ne tik nuo savęs, bet ir nuo visos grupės. Nemažai paaukojo žmonės, prisistatę esantys iš Pandėlio. Viena moteris sakėsi nežinanti, ką pirkti, todėl paaukojusi 40 eurų ir prašiusi savanorių, kad nupirktų, ko reikia. Caritietės nupirko konservų. Iš maisto produktų daugiausia paaukota aliejaus (55 vnt.), mėsos, žuvies bei daržovių konservų (apie 100 vnt.), būta ir makaronų, įvairių kruopų, cukraus bei saldumynų. Iš jų – 40 šokolado plytelių ir didelė pakuotė čiulpinukų vaikams. Higienos priemonių pririnkta įvairių: skirtingų gamintojų muilo, šampūno, dantų pastos. Apibendrindama „Carito“ savanorė Zita paminėjo, kad maisto produktų buvo apie 300 vienetų, o higienos priemonių – apie 200. Kai kurie žmonės, aukodami pirmo būtinumo prekių, prasitardavo: „Kad tik greičiau laimėtų…“

Pasieks Ukrainą

Paramą Ukrainai „Caritas“ rinko tiek didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tiek mažesniuose. Tai jau septintoji šios organizacijos iniciatyva nuo plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios. Kaip informavo Rokiškio dekanato „Carito“ vadovė Dangira Šatienė, daiktais surinkta pateks į „Carito“ organizaciją Ukrainoje ir bus išdalinta stokojantiems.

Dosniausi – mieste

Balandžio 14-ąją per sekmadienio šv. Mišias ir visose Lietuvos bažnyčiose buvo renkama rinkliava Ukrainai. Caritietės paminėjo pavyzdį, kai dėl sveikatos beveik nebegalinti apsilankyti bažnyčioje moteris padavė 100 Eur ir paprašė paaukoti karo siaubiamai šaliai. Šis jos prašymas buvo įvykdytas. Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje tikintieji Ukrainai paaukojo 1760 Eur, Kazliškio Švč. M. Marijos parapijos bažnyčioje – 70 Eur, Panemunėlio Šv. Juozapo globos bažnyčioje – 150 Eur. Z. Stalauskienė spėjo, kad žmonės aukojo ne tik grynaisiais, bet ir  banko kortele, todėl paaukota Rokiškio bažnyčioje suma gali būti didesnė. Obelių Šv. Onos bažnyčios klebonas Laimonas Nedveckas sakė Obeliuose surinkęs 169 Eur, Kriaunų Dievo Apvaizdos bažnyčioje – 69 Eur. Pandėlio Švč. M. Marijos vardo parapijos klebonas Albertas Kasperavičius sakė sekmadienį surinkęs 200 eurų rinkliavos Pandėlyje bei 40 eurų – Panemunio Švč. Trejybės bažnyčioje.

Ritos Grigalienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juokas
2024 19 balandžio 21:54

O Palestinos vaikams kada rinksite, kuriuos žudo Izraelio armija?

Obelis
Obelis
2024 19 balandžio 18:26

Slava Ukraini! Herojams slava! 🇺🇦✌️

Rekomenduojami video: