blank
A. Stanio nuotr.

Ką sako įstatymai

Rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėja Regina Strumskienė „Gimtajam…“ aiškino, kad Vietos savivaldos įstatymas reglamentuoja, jog „savivaldybės tarybos, komitetų, komisijų posėdžių laiku, taip pat kitais reglamento nustatytais atvejais savivaldybės tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą“.

„Dėl apmokėjimo už tą laiką, kai vyksta tarybos posėdis, nieko nerašoma. Vadinasi, darbdavys sprendžia? Čia priklauso ir nuo darbo pobūdžio tikriausiai. Na, pavyzdžiui, taryboje keletas yra gydytojų. Nemanau, kad posėdžių laiku jiems kapsi pinigėliai iš darbovietės, nes tuo metu juk, logiška, nevyksta pacientų priėmimas“, – pavyzdį pateikė R. Strumskienė.

Bendrauti su rinkėjais – tarybos narių pareiga

Kalbant apie gyventojų priėmimo valandas, pasak R. Strumskienės, bendrauti su rinkėjais – tarybos narių pareiga. „Jie turi pareigą priimti savivaldybės nuolatinius gyventojus ir ne rečiau kaip vienąkart per metus jiems atsiskaityti. Viešai, gyventojų sueigose. Laiką, kada bendrauti su rinkėjais, tarybos nariai nusistato patys. Patalpas jie irgi turėtų išsinuomoti patys. Ar nors vienas turi išsinuomojęs? Sakyčiau, nelabai…“ – komentavo teisininkė.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: