K. Pabijuto pieš.

Visur kaip į sieną

Praėjusių metų pabaigoje laibgaliečiai tėvai rinko parašus ir rajono savivaldybės bei Juozo Tūbelio progimnazijos prašė vieno – kad jų vaikai iš Laibgalių būtų paimami nuo namų ir nuvežti iki mokyklos saugiai, o ne maršrutiniu autobusu kartu su visais keleiviais. Šiandien vaikai iš Laibgalių mokytis kasdien važiuoja maršrutiniu autobusu iki stoties, o tada jau eina į progimnaziją. Rytais tėvai kooperuojasi ir dažnai veža savo pradinukus patys. „Bet pagal įstatymus savivaldybė privalo užtikrinti moksleivių iki šešiolikos metų saugų pavėžėjimą“, – sakė trečioko mama Irma iš Laibgalių.

Ji pasakojo, kad dėl šios problemos kreipėsi visur, kur įmanoma, net ministerijon skambino. „Bet visur kaip į sieną, visi tik toliau nuo mūsų. Į kokį susirinkimą benueinam, visi klausimai svarstomi, tik ne pavėžėjimo“, – kalbėjo moteris.

Pasvalyje paimamas kiekvienas

Iš Pasvalio su šeima neseniai atsikrausčiusi Irma lygino: Pasvalyje taip nebūtų – kiekvienas vaikas paimamas, jei reikia – savivaldybė duoda savo autobusą. O dabar jos trečiokas, kuriam pamokos baigiasi prieš pirmą, kasdien eina į Rokiškio stotį ir iki antros valandos laukia maršrutinio autobuso grįžti į Laibgalius. „Tai mano trečiokas, o jei pirmokas?“ – klausė pašnekovė. Ji neslėpė, kad tėvai dėl tų vaikų vaikščiojimo po stotį nerimauja, jaučiasi nesaugiai, bijo, o mažesnieji apskritai atsisako taip važinėti.

Moteris akcentavo, kad Senamiesčio progimnazijos autobusiukas J. Tūbelio progimnazijos vaikų neima, nes šie tiesiog nebetelpa. Irmai nesuprantama ir tai, kodėl didžiausia miesto mokykla teturi vieną autobusą. „Kur eina mokinio krepšelio pinigai?“ – kalbėjo ir klausė Irma.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: