Kyla

„Palyginti su koeficientais, nustatytais iki 2023 m. gruodžio 31 d., bendrai atlygis padidėja vidutiniškai 21 proc. Įsipareigojimai, kaip konkrečiai didinti mokytojų darbo užmokestį, buvo sutarti rudenį atnaujintoje Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje“, – rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui ir toliau bus skiriama dar 3 proc. ugdymo lėšų, kaip ir pernai.

Mokyklų bibliotekininkams atlyginimas nuo sausio didėja 10 proc.

Mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų vadovų, pavaduotojų ir kitų vadovaujančių darbuotojų atlyginimas nuo sausio didėja 18,4 proc. Nuo rugsėjo 1 d. – dar 10 proc.

Kaip numatyta lapkritį Seimo priimtose Mokslo ir studijų įstatymo pataisose, nuo 2024 m. sausio 1 d. mokslo darbuotojų pareiginės algos koeficientai didinami 10 proc., nuo tų pačių metų rugsėjo 1 d. – dar 18,7 proc.

Gal rugsėjį kažkas pasikeis

Rokiškio pedagogų profsąjungoms vadovaujantis Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos istorikas Erikas Gaigalas sako, kad algos dar negavo, tačiau prognozuoja, kad algos mokytojams nuo sausio didės labai skirtingai, priklausomai nuo turimų pamokų. „Jei uždirbi 500, padidės 50 eurų, jei 1000 – tai 100 eurų. Dauguma žmonių mūsų gimnazijoje turi etatą. Priklausomai nuo kvalifikacinių kategorijų, stažo, į rankas jie iki šiol gaudavo 1100–1200 eurų. Tačiau tendencija tokia, kad daug kas brangsta, tai padidėjusį atlyginimą „suvalgys“ išlaidos. Galbūt rugsėjį kažkas pasikeis, nes žadama, kad mokytojo alga kils dar 11 proc.“ – sakė E. Gaigalas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: