blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Ar pasiteisins, parodys laikas

Žydrūnė Jakštonienė

Gydytojų sąjungos atstovė, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vaikų ligų gydytoja, laikinai einanti pavaduotojo medicinai pareigas

„Žalos be kaltės“ modelis buvo siekiamybė. Ši galimybė leis gauti kompensaciją dėl patirtos žalos gerokai daugiau pacientų (tų, kurie nenorėjo, neturėjo galimybių ar nesugebėjo bylinėtis teisme). Norisi tikėti, kad tai sumažins visuomenės ir medikų priešpriešą, nes atkris būtinybė apkaltinti gydytoją ir įrodinėti jo kaltę.

Norisi tikėti, kad ši sistema padės apsaugoti ir pačius pacientus, nes tik nebijodami pripažinti klaidų, galime surasti būdų, kaip jų išvengti ateityje, nes kaltinimas visuomet skatina tik gynybą, neigimą, o ne sisteminių problemų sprendimą.

Priėmus šį modelį, gydymo įstaigoms tarsi nebelieka prievolės draustis dėl žalos atlyginimo, nes tą funkciją perima VLK, bet, žinant visuomenės norą būtinai rasti kaltus ir juos nubausti, taip pat dažnai nepagrįstus lūkesčius dėl gydymo rezultatų ir norą gauti kuo didesnę (net nepagrįstai didelę) kompensaciją, lieka tikimybė, kad pacientas ar jo artimieji nesitenkins pasiūlyta išmoka ir tuomet bus grįžtama į teismą ir žala išieškoma iš įstaigos. Laikas parodys, ar medikai bus saugūs.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments