Redakcijos archyvo nuotr.

Skoloje – du mėnesiai

Pasak pašnekovo, šalnos laikosi savo įprastų pavasarinių grafikų, bet šį pavasarį juos grubiai pažeidė balandyje plūstelėjusi vasariška šiluma. „Smarkiai sušilus medžiai ėmė lapoti, žydėti. Šiltas oras atklydo gerokai per anksti ir viską sujaukė. Jei būtų lietaus, naktimis rūko, šalnos nebūtų padariusios tokių nuostolių. Pagal kritulius, gamta mums skolinga dviejų mėnesių normą. Juokaujame, jeigu užpernai būtų kas davę didelių indų, būtume prisikaupę lietaus šitiems metams. Kol kas lietaus gamta nežada. Tik šeštadienį yra vilties, kad kai kur kritulių bus. Bet reikėtų, kad bent pora parų ištisai lytų, tik nepiltų, kaip iš kibiro, tada atmirktų žemė“, – apie sujauktus gamtos grafikus pasakojo B. Medinis.

Rinkimai – saulėti

Šią savaitę dienomis temperatūra pamažu kils, gali pasiekti plius 16, naktys numatomos taip pat šiltesnės – 4–6 laipsniai šilumos. Sekmadienį, kai vyks prezidento rinkimai, bus saulėta, sausa, ramu, šilta. Kitą savaitę lietaus taip pat nenumatoma, o naktys gali vėl atvėsti ir sugrįžti šalnos. Gegužė, pagal prognozes, bus kiek šiltesnė nei įprastai, tad ir paskutinis mėnesio dešimtadienis kažin ar ateis į protą ir duos kritulių. Ilgalaikės prognozės ir birželį žada šiltesnį bei sausesnį nei norma.

Šalnos dar grasins

„Šalnos dar gali sugrįžti apie gegužės 22 d., per Aldonų vardadienį. Per dešimt metų aštuonis kartus tuo metu buvo šalnų. Įvertinus viską, matyt, turėsime lygiuotis į Izraelį: jie visko priaugina, bet šiltnamiuose“, – ilgalaikių stebėjimų patirtimi rėmėsi šmaikštauti mėgstantis patyręs orų žinovas. Anot jo, badas tikrai negrės, nes visko priaugins Centrinės Europos valstybės – Ispanija, Prancūzija,  kurių gamta neskriaudžia.

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: