V. Bičiūnaitės nuotr.

Apie išsaugotą tiesą

A. Dručkus palaidotas Obelių kapinėse, šeimos kape. Prie jo kalbėjęs vaikaitis Mantas Kelečius prisipažino, kad, pamačius tiek susirinkusiųjų, apima dvejopas jausmas – džiaugsmas, nes seneliui išėjus vis dar buriasi bendruomenė, ir liūdesys, nes jau be jo. Kapą nugulė gėlės. Tarp jų – trispalvės puokštės. „Šiomis spalvomis jis tikėjo“, – tęsė vaikaitis ir pakvietė sugiedoti Lietuvos Respublikos himną.

Renginį muziejuje taip pat vedė Mantas, jam talkino sesuo Agnė. Istoriniame videopristatyme „Andrių Dručkų prisimenant“ prasisuko iš daugybės nuotraukų ir  filmuotų siužetų sudėliota šio žmogaus gyvenimo bei muziejaus kūrimo istorija.

Simboliška, kad renginio svečiai muziejaus ekspozicijas papildė dviem naujais eksponatais. Algirdas Veikšys muziejui perleido Rokiškio šaulių štabo rašomąją mašinėlę, o Šaulių sąjungos Biržų kuopos vadas Vidutis Šeškas – knygą apie lakūnus S. Darių ir S. Girėną. „Ekspozicijoje yra knyga apie S. Darių ir S. Girėną, išleista dabartiniais laikais. Andriui Dručkui prižadėjau, bet nespėjau atvežti originalo, išleisto Čikagoje. Knyga pasirašyta A. Ramanausko. Gali būti, kad tai partizanų vado Ramanausko–Vanago ranka padarytas įrašas“,  – pastebėjo V. Šeškas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie