Ketvirtadienio popietę obeliečiai socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo dalintis užfiksuotais juodų kamuolių dūmais, kurie, anot jų, sklinda iš Obelių spirito varyklos kamino. „Tikriausiai kūrena padangas…“ – svarstė internautai.

„Gimtasis…“ susisiekė su Obelių spirito vadovu Artūru Užgaliu. Jis nuramino, kad jokių neleistinų veiksmų įmonė nesiėmė, juodų dūmų priežastis – naujo tiekėjo kuras. „Atvežė kuro žaliavą, ją pakeitėme, o mūsų krosnis tiesiog nebesusitvarkė su kuro mišiniu. Ėmėmės visų veiksmų, kad greitai problemą išspręstumėm. Buvo minčių stabdyti gamybą. Tačiau darbuotojai problemą išsprendė – juodų dūmų nebėra“, – nuramino vadovas ir pridūrė, jog dėl netinkamo kuro parašė pretenziją tiekėjui.

Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Vita Stančikienė „Gimtajam…“ sakė, jog aplinkosaugininkai sureagavo į žmonių nuogąstavimus ir buvo nuvykę į Obelių spirito varyklą. „Viskas įvyko dėl pakeisto kuro, bendrovė viską sutvarkė pati ir po kelių valandų juodų dūmų ore nebebuvo. Ar buvo teršiama, sunku atsakyti – matavimai turi būti atlikti realiu laiku. Atvykus aplinkosaugininkams juodų dūmų debesies nebebuvo – pažeidimų nenustatyta“, – užtikrino V. Stančikienė.

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Vietinis
Vietinis
2020 21 vasario 8:17

Kas iš tos pretenzijos, gamtai žala jau padaryta.

Henka
2020 20 vasario 16:49

Dūmai tikrai nėra didžiausia problema, kodėl nefilmuojamos apsaugos priemonės PASPC (poliklinikoje)…. Ukrainoje tauta bruzda… Aiški vadovu nekompetencija…