Gimtasis Rokiškis Aktualijos Obelių pirčiai metamas gelbėjimosi ratas, bet kas ją ištrauks?

Obelių pirčiai metamas gelbėjimosi ratas, bet kas ją ištrauks?

Obelių pirties problemas aptarė rajono vadovai. Jos atsidūrė ir aukščiausių šalies institucijų akiratyje. Pirčiai gelbėti pasiūlyti bent keli variantai, per šiuos metus obeliečiai turi pasirinkti vieną.

1290
13

Iš pradžių – didesnė kaina, vėliau – socialinis verslas?

Gyventojų vardu telefonu į merą kreipėsi Obelių seniūnaitė Zita Skvarnavičienė, prašydama pirtį išlaikyti per šiuos metus, kol bus išspręstos miesto komunikacijų problemos. Kitas prašymas –„bandyti tartis dėl bilieto kainos kėlimo“, nes ji iš tiesų labai žema, ilgą laiką nekeista. Pasak jos, kad pirtis būtų išlaikyta, žmonės sutinka mokėti iki 5 eurų.

Antradienį vyko nuotolinis rajono mero Ramūno Godeliausko pasitarimas su savivaldybės administracijos direktoriumi Andriumi Burnicku, Turto valdymo ir ūkio skyriaus specialistais, Obelių seniūne Jūrate Šinkūniene. Jame gvildentas vienintelis klausimas – kaip išspręsti Obelių pirties problemas. R. Godeliauskas sakė: „Sulaukėme obeliečių siūlymo pakelti apsilankymo pirtyje kainą iki 5 eurų. Per metus jie bandys susitarti, kas teiks paraišką pradėti socialinį verslą. Tai būtų gera niša tokiam verslui. Kol kas nėra konkrečių žmonių, kurie apsiimtų rašyti projektą. Jeigu bendruomenė ar visuomeninė organizacija to imtųsi, gautų galimybę sulaukti 50 tūkst. eurų paramos, dalį pridėtų savivaldybė. Už tokią sumą įmanoma labai gerai atnaujinti pirtį – elektros instaliaciją, stogą, sienas, aplinką… Būtų sukurta ir viena darbo vieta. Savivaldybė galėtų pirkti pirties paslaugą socialiai remtiniems žmonėms, tai garantuotų pajamas, savivaldybei iš biudžeto nekainuotų pirties išlaikymas, nes paslauga būtų perkama iš vadinamųjų socialinių pinigų. Būtų gerai ir tiems, kas naudojasi, ir savivaldybei, ir visai bendruomenei.“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
13 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
krastietis
krastietis
2021 24 sausio 21:14

tai kad čia seniune iniciatore…!!!

klausimas
klausimas
2021 22 sausio 13:44

Gal kas gali įvardinti tą ,,proto bokštą”,kuris sugalvojo uždaryti pirtį, kai Obeliečiai neturi centralizuotai tiekiamo vandens?

Valstietis
Valstietis
2021 23 sausio 13:41
Reply to  klausimas

Atsakymas: R.Godeliauskas, R.Burnickas ir kt.

Virgis
Virgis
2021 22 sausio 11:37

Geras, …. net centras be pirties…. 30 m. kai kaimo org. – kolūkiai ir t.ūkiai savo žmonėms nemokamas pirtis statydavo… Savo likimo kalviai… nusikalėm.

obelis
obelis
2021 22 sausio 11:09

Prašom seniūnės, ar seniūnaitės, plačiau pakomentuoti apie miesto komunikacijų problemos sprendimą. Kas yra daroma tuo klausimu?

ona
ona
2021 22 sausio 10:59

Savivaldybė privalo užtikrinti socialinių paslaugų tiekimą, privalo tinkamai organizuoja socialines paslaugas.Socialinės paslaugos niekada nebuvo pelningos,ir nebus.Kodėl Rokiškyje baseinas yra dotuojamas iš rajono biudžeto,o Obeliuose pirtis,kai nėra kitos galimybės nusiprausti,ne??? Nesu ekspertas ,bet už 50000 tikrai nesuremontuosi pirties pastato,nebent tik išorę.Gerb. Mere,neapgaudinėkite žmonių su projektais,o užtikrinkite asmens higienos priežiūros paslaugas.

MarijOna
MarijOna
2021 23 sausio 8:56
Reply to  ona

Pradėkim nuo pačios žodžių, kad nesate ekspertas. Savivaldybė privalo užtikrinti socialinių paslaugų prieinamumą, t.y. galimybę nusiprausti, o tam Obeliuose yra įrengti dušai. Pirtis nėra socialinė paslauga. Už 50tūkst. galima puikiai sutvarkyti ir pritaikyti pirtį, bet tam reikalinga bendruomenės vienybė ir darbas, daug darbo ir pastangų. Jeigi bendruomenė imtųsi socialinio verslo išloštų visi. Tačiau dirbt tai ne ant valdžios burbėt.

savivaldybės atsakikliui
savivaldybės atsakikliui
2021 23 sausio 15:41
Reply to  MarijOna

Savivaldybė atsako už socialinių paslaugų tiekimą gyventojams…Obelių socialinių paslaugų namuose yra renovuota tik viena dušinė,o Obeliuose su aplinkinėmis gyvenvietėmis yra per 2000 gyventojų.O už 50000 gali atnaujinti savo ,,nužnika”,o ne visuomeninę pirtį.

Seniūnas
Seniūnas
2021 23 sausio 13:43
Reply to  ona

Rinkimai ne už kalnų. Būkite būdrūs, obeliečiai.

R.K.
R.K.
2021 22 sausio 9:00

Šaunus sprendimas !

Jurgita
Jurgita
2021 22 sausio 8:45

Ukmergėj socialiniai būstai yra mūriniame daugiabutyje,kur yra vonia ir tualetas kambaryje.Ukmergės savivaldybėje buvo vykdomas projektas suremontuoti pastatus ir nuomoti valstybės kaina.Kodėl Obeliuose lūšnos,kad skalbimo mašinos nėra kur pastatyti automatinės?Lūšnoj su mažamečiais vaikais miegoti nesinori

Jurgita
Jurgita
2021 22 sausio 8:40

Obelių seniūnija yra bendruomenė valstybinė.Puiku rašykite projektą ir tegul tvirtina

Ričardas
Ričardas
2021 21 sausio 19:26

Tai rokiškėnams reiks važiuoti į Obelius maudytis nes, Rokiškis pirties nebeturi. Ją, nuspręsta parduoti.