Obeliečiai laisvės gynėjai su muziejininku Andriumi Dručkumi (iš kairės) ir aktyviu sąjūdiečiu Leonu Jankausku. V . Kazlausko archyvo nuotr.

Kaip pasakojo viena iš šio renginio organizatorių istorijos mokytoja Miranda Nargelienė, suburti bendruomenę netradiciškai paminėti Laisvės gynėjų dieną paskatino aktyvus obeliečių dalyvavimas Sausio 13-osios įvykiuose. Obeliečiai vieninteliai Rokiškio rajone kruopščiai ir atsakingai registravo savo kraštiečius, anuomet vykusius į Vilnių, bei daugelį jų sugebėjo įamžinti fotonuotraukose. Istorikai saugo užrašytas 55 Laisvės gynėjų pavardes. Aštuonių pedagogų bei aštuonių tuometinio Obelių internato auklėtinių kelionė į Vilnių buvo dar vienas pagarbos akcentas organizuoti šį renginį.

Į Vilnių Sausio 13-sios išvakarėse iš Obelių išvyko du sovietiniai PAZ markės autobusai. Vienas jų, priklausęs tuometiniam Obelių internatui, kelionės išvakarėse sugedo, tačiau, rūpestingo vairuotojo Broniaus Pupelio sutvarkytas, jis išriedėjo ir tapo svarbia parlamento barikadų dalimi.

„Šią istorinę kelionę į Vilnių ir bandysime perteikti dabarties jaunimui“, – pasakojo pedagogė M. Nargelienė, kuri dalyvauti edukaciniame renginyje pasitelkė ir Laisvės kovų istorijos muziejaus muziejininkus.

Sausio 12 d. apie 11 val. Rokiškio autobusų parko PAZ markės autobusas iš Rokiškio išvyks Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose link. Muziejaus erdvėse uždegę atminimo ugnį Obelių krašto parlamento gynėjai šiuo autobusu keliaus į vietos gimnaziją, kur juos pasitiks moksleivių ir pedagogų bendruomenė. Kartu uždegsime atminimo laužą. Moksleiviai gimnazijoje atkurs tuometinio parlamento fragmentus, apjuosdami improvizuotomis barikadomis ir geležies užtvarais. Šioje vietoje prie laužo jaunimas turės galimybę susipažinti ir pabendrauti su laisvės gynėjais, istorikais, renginio svečiais. Edukaciniame renginyje „Laisvės laužai“ dalyvaus ir sąjūdiečiai rokiškėnai, telkę Rokiškio krašto laisvės gynėjus vykti į Vilnių.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie