blank
V. Bičiūnaitės nuotr.

Opiausia problema – vanduo ir nuotekos

Į susitikimą atvyko rajono meras Ramūnas Godeliauskas, administracijos direktorius Andrius Burnickas, Seimo narys Raimundas Martinėlis, rajono tarybos narys Valius Kazlauskas.

„Be rajono pagalbos nei vandentiekio, nei nuotekų šalinimo sistemų įsirengti neįmanoma“, – problemą įvardijo A. Žėkienė.

Kalbėdami apie būtinybę atlikti šiuos darbus, žmonės nevyniojo žodžių į vatą: XXI amžiuje, praėjus 15 metų nuo įstojimo į Europos Sąjungą, vandenį drabužiams skelbti reikia neštis kibirais. Vandentiekį būtina įvesti ir kapinėse.

„Nediskutuojame – reikia ar nereikia, pritariame – reikia“, – į replikas atsakė meras. Tačiau rankas suriša lėšų trūkumas. Pasak rajono vadovo,  išeičių ieškoma kartu su UAB „Rokiškio vandenys“, kuriems iš savų lėšų nutiesti trasas nelabai įmanoma. Dar didesnė finansinė problema iškiltų įrengiant nuotekų sistemas, nes joms prireiktų milijonus kainuojančių valymo įrengimų, o tokių sumų savivaldybė ar įmonė neturi. Net pasiskolinti nebūtų galimybių, kadangi savivaldybė turi  9 milijonų skolą, tad limitai išnaudoti. Nėra numatytas terminas, iki kada turėtų būti grąžinti šie milijonai, juos išdavę komerciniai bankai tik trina rankomis gaudami palūkanas už paskolą. „Tačiau skolinimosi limitas išaugs, jei augs rajono biudžetas“, – pesimistines obeliečių nuotaikas bandė išblaškyti meras.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Rita
Rita
2019 11 rugpjūčio 10:47

Ne laikas lakinti šunis,kai į medžioklę traukti reikia.Europos pinigams įsisavinti šitiek projektų buvo rašoma,o apie tai ar kas pagalvojo? Seniai galėjo būti viskas sutvarkyta ir pamiršta,bet toks aplaidumas tikrai nepateisinamas.

Valius
Valius
2019 10 rugpjūčio 7:54

Kolicija su V.Kazlausku tuo pasirūpins. Būkit ramūs.