Dabartinis bendruomenės centro pirmininkas Virginijus Pupelis (dešinėje) atsisako eiti pareigas, nors ir turi bendruomenės narių palaikymą. Ritos Grigalienės nuotr.

Bėrė nuoskaudas

Vasario 26 d. Obelių bendruomenės centras turėjo kitai kadencijai išsirinkti devynis valdybos narius, pirmininką, tris revizijos komisijos narius bei buhalterį. Deja, nepavyko. Susirinko apie 30 Obelių ateitimi susirūpinusių žmonių. Deja, paaiškėjo, kad tik 14 jų sumoka nario mokestį, todėl galinčiųjų balsuoti – itin maža. Atrodo, kad į susirinkimą atvyko vien dabartinį bendruomenės pirmininką Virginijų Pupelį palaikantys obeliečiai.

Kai kurie atvykusieji tik susirinkime sukruto, kad būtina mokėti bendruomenės centro nario mokestį. Kai kurios moterys sakė nežinojusios, kaip šį mokestį sumokėti, ir ėmė traukti eurus. Obelietėms paaiškinta, kad, norėdamos tapti bendruomenės narėmis, jos pirmiausia turėtų susipažinti su įstatais, parašyti prašymą įstoti ir tada nario mokestį pervesti į bendruomenės centro banko sąskaitą. Imta dalintis prašymų blankais ir svarstyti, kokiu būdu pervesti nario mokesčiui skirtą pinigų sumą. Panašu, kad visi susirinkusieji pageidavo tapti tikraisiais nariais, o ne tik žiūrovais.

Ragino nepasiduoti

Dabartinis bendruomenės centro pirmininkas V. Pupelis griežtai atsisakė tęsti darbą: „Man nepavyko, daugiau nebūsiu.“ Tie, kurie pasisakė, nesutiko su tokiu kritišku pirmininko savęs vertinimu. Vardinti geri darbai. Neprisistačiusi moteris iš salės tarė: „Keista, kad tu „supasavai“, juk iš prigimties kovotojas.“ Daugelis ragino nepasiduoti ir tęsti darbus, nežiūrint į tai, kas ką kalba. Minėta, esą mieste nuolat vyksta intrigos, apkalbos, neva su V. Pupeliu „neįmanoma susikalbėti“. Daugiausia kritikos strėlių lėkė į seniūnijos pusę.

 Seniūnijos vadovių nesudomino

Seniūnė J. Šinkūnienė, žinodama įtemptą situaciją, į susirinkimą neatvyko, nepersigalvojo ir vieno bendruomenės nario paraginta telefonu.

Išsamiai – penktadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
20 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
taigi
taigi
2024 3 kovo 14:26

Nuveikti darbai turi būti matomi, tad tikriausiai nereikia kartoti, ką Obeliuose nuveikė V. Pupelis su bendruomene, o kai ką ir visiškai vienas. O seniūnijoje kas pasikeitė į gera? Niekas. Na, kol dirbo Jūžintų seniūnas, neblogai ėjosi, bet… O kas toliau?

Danutė
Danutė
2024 1 kovo 8:41

Aš kalbėjau su Virginiju,ir pagrindines priežastis įvardina seniūnijos neveiklumą,viešųjų erdvių nepriežiūrą,bendruomenės daiktų pasisavinimą seniūnės ir psichologinį terorą prieš bendruomenės valdybą.Tai gal reikėtų valdžiai seniūniją labiau prižiūrėti,o ne bendruomenę draskyti.Išardžius turėsime tą patį kas buvo prie ankstesnio seniūno.Ar mes to Norime?

Aldona
Aldona
2024 1 kovo 8:21

Išsiuskit zėkienę į Južintus ir pasibaigs visos intrigos,o ten Stakys greit perauklės.

Nomeda
Nomeda
2024 29 vasario 12:33

Dėkoju bendruomenės pirmininkui V.Pupeliui ir jo komandai už nuveiktus darbus ir kantrybę. Tik jų dėka Obelių visuomeninės paskirties erdvės ir kultūrinis gyvenimas atgijo. Ačiū!

Valpurgijus
Valpurgijus
2024 28 vasario 20:43

Senai laikas pokyciams. O kalbos is niekur neatsiranda. Arogancija zlunga. Senai reikia naujo pirmininko

Obelis
Obelis
2024 28 vasario 23:24
Atsakinėti į  Valpurgijus

Tik, kaip suprantu, nėra norinčių.

Genutė
Genutė
2024 29 vasario 10:20
Atsakinėti į  Valpurgijus

Geriausia,kai tokius komentarus rašo žmonės pasislėpę po Valpurgijus vardu.
Mielas Valpurgijau, išdrįsk ateiti į susirinkimą ir kandidatuoti, o ne tik nuomonę reikšti per ekraną.
Labai maloniai Obeliai lauks pokyčių iš Jūsų!

Ramūnas
Ramūnas
2024 29 vasario 20:51
Atsakinėti į  Valpurgijus

Pirmiausia nesislėpk po anonimu,o jei ką nori viešai pasakyti ateik ir kalbėk.O paskalas tu ir leidi gindama seniūnijos darbuotojus.

Atsakymas daugeliui į klausimą
Atsakymas daugeliui į klausimą
2024 28 vasario 15:26

Štai prie ko priveda valdžios abejingumas net bendruomenėms, jų nariams. Deja, ir konservatorė seniūnė geriau nepasirodė nei ankstesnės valdžios.

vatalinas
vatalinas
2024 29 vasario 21:22

Tai kad valdžia nepasikeitė, tik seniūną atleido, o juodoji kardinolė kaip sėdėjo taip ir sėdi.

Genovaitė
Genovaitė
2024 28 vasario 13:58

Reikia ir bendr. c. pirmininkui būti tolerantiškiam ir taktiškesniam. Vien tik kitų žmonių klaidų ieškojimu – toli nenueisi. Ne viską tinkamai daro irpats pirmininkas V. P. jei žmonės nebuvo pakviesti tapti bendruomenės nariais, nebuvo paaiškinta kaip įstoti į bendruomenę ir kt. Girdėjau apie V. Pupelio darbštumą, bet gyvai mačiau tik keletą kartų ir visus kartus vis kažkuo nepatenkintą, kažką kritikuojantį. Iš matytų akimirkų susidarė nuomonė, kad pirmininkui svarbiausia ne džiaugtis gerais darbais, bet ieškoti progų kritikavimui, kitų darbų neįvertinimui. Linkiu obeliečiams santarvės ir gražaus susitelkimo bendriems Obelių gražinimo ir garsinimo darbams! Turite kuo ir pasidžiaugti ir kuo didžiuotis!

Eugenijus
Eugenijus
2024 29 vasario 10:30
Atsakinėti į  Genovaitė

Aš dažniausiai į Obelius grįžtu per didžiasias šventes ir Obelinę. Virginijų tenka matyti prie mokyklos, besišypsantį puikiame obelaičių sode, plūšantį ir lakstantį vakariniame koncerte, vasarą pravažiuodamas mačiau net su traktoriuku pjaunantį Obelių pakėles. Mačiau ir spaudoje, besišypsantį, Obeliečių gražioje iniciatycoje Rojaus sode.
Sakoma, kad koks esi, tokiais ir kitus matai. Gaila, kad jūs matote žmogų tik nepatenkintą ir kritikuojantį… linkiu šviesos gyvenime, o pirmininkui ačiū už didelius darbus ir stiprybę prieš tamsą.

Genovaitė
Genovaitė
2024 29 vasario 15:31
Atsakinėti į  Eugenijus

Matyt taip likimas lėmė, kad man teko V.P. matyti ir girdėti tik nepatenkintą ir piktą. O gal būt jis turėjo savo nepasitenkinimams rimtą pagrindą.Nežinau.. Žinau, kad daug pastangų Obelių miestuko tvarkymui įdeda daug obeliečių, tame tarpe ir bendruomenės centro pirmininkas Virginijus ir kiti.. Ir ne visi darbai matomi, yra daug “virtuvinio”, paruošiamojo darbo, kurio iš viso nesimato. Linkiu obeliečiams nesiskaldyti, į “mūsų| ir jūsų”, nematuoti, kas įnešė didesnį indėlį ir sutartinai dirbti bendram labui – Obelių garsinimui!

ANTIGENOVAITĖ
ANTIGENOVAITĖ
2024 1 kovo 9:29
Atsakinėti į  Genovaitė

Tai kas tas ,,virtuvinio” darbo meistras, ar ne Jūs pone Genovaite norėjote pasigirti?Bus bendruomenės susirinkimas ateikit ir išsakykit savo nuomonę prie visų,o ne sėdėdama ant sofos.

Genovaitė
Genovaitė
2024 29 vasario 16:56
Atsakinėti į  Eugenijus

Matyt taip likimas lėmė, kad teko V.P. matyti ir girdėti tik nepatenkintą ir piktą. O gal būt jis turėjo savo nepasitenkinimams rimtą pagrindą.Nežinau.. Žinau, kad daug pastangų Obelių miestuko tvarkymui įdeda daug obeliečių, tame tarpe ir bendruomenės centro pirmininkas Virginijus bei kiti.. Ir ne visi darbai matomi, yra daug “virtuvinio”, paruošiamojo darbo, kurio iš viso nesimato. Linkiu obeliečiams nesiskaldyti, į “mūsų| ir jūsų”, nematuoti, kas įnešė didesnį indėlį ir sutartinai dirbti bendram labui – Obelių garsinimui!

bendruomenės centras
bendruomenės centras
2024 29 vasario 21:02
Atsakinėti į  Genovaitė

Miela Genute.Jei pasižiūrėsite Obelių bendruomenės centro Feisbuko paskyrą pamatysite kiek kartų yra kviesta į susirinkimą, yra išvardinti visi darbai ir jais pasidžiaugta,buvo kviečiama prisidėti prie bendruomenės organizuojamų renginių,tik Jūsų tikrai nebuvo.Jeigu Jūs, tik girdėjote bet nematėte kaip bendruomenės centras dirba tai Jūs tik pletkų skleidėja,bet ne bendruomenės narė.

ANTIGENOVAITĖ
ANTIGENOVAITĖ
2024 1 kovo 9:25
Atsakinėti į  Genovaitė

Man gėda dėl tavęs Genovaite.Tu jau komentaruose žemini bendruomenės pirmininką, ne tai kad pasidžiaugtum jo nuveiktais darbais. Man atrodo kad Genovaitė išvis nieko gero nėra padariusi Obeliams gera.

Obelis
Obelis
2024 28 vasario 13:32

Jeigu Obelių seniūnė atsisakė atvykti į miestelio bendruomenės susirinkimą, tai koks lygis, ar neturėtų tuo susidomėti rajono valdžia? Turiu omenyje – rimtai susidomėti.
O aplamai, tai grąžinkite laikinai einanti seniūno pareigas V. Stakį ir vėl viskas eis į gerąją pusę.

Ramūnas
Ramūnas
2024 29 vasario 21:06
Atsakinėti į  Obelis

Ko labiausiai trūksta Obeliuose, tai tvarkos seniūnijoje. Nuo senųjų darbininkių jau kvapelis sklinda, o seniūnė nepaveža.

jurgis
jurgis
2024 1 kovo 8:19
Atsakinėti į  Ramūnas

Stakys puikiai susitvarkė su 2 seniūnijom,prijunkit Jam dar Kriaunas ir tvarka bus.Ir kiek pinigų sutaupysma.

Rekomenduojami video: