Nuo lapkričio pėstieji bus saugesni: vairuotojai privalės prieš perėją sustoti pėsčiajam dar nė neįžengus ant „zebro“. A. Minkevičienės nuotr.

Vairuotojai lūkuriuos, pėstieji neplepės

Vairuotojai nuo šiol turės praleisti ne tik į perėją jau įžengusį keleivį, bet ir žengiantį arba prie važiuojamosios dalies krašto „stovintį ir laukiantį galimybės įžengti“ pėsčiąjį. Už nesustojimą prieš pėsčiųjų perėją, kaip to reikalauja taisyklės, grės 60–90 eurų bauda. KET papildytos pėstiesiems skirtu reikalavimu – prieš įžengiant į važiuojamąją kelio ar gatvės dalį ir einant ja reikės vengti bet kokių veiksmų – mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir kt., kurie atitrauktų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo bei trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu. Už reikalavimo nepaisymą grės 10–12 eurų bauda, pirmą kartą per metus nusižengusiems bus taikoma lengvata – reikės susimokėti tik 5 eurus.

Dviratininkus apvažiuos didesniu atstumu

Dviratininkų saugai gerinti KET nustatyta, kad motorinių transporto priemonių vairuotojai, apvažiuodami arba lenkdami dviratininkus, iki jų paliktų pakankamą šoninį atstumą – ne mažiau kaip 1 metrą, važiuodami iki 50 km/val. greičiu, ir ne mažiau kaip 1,5 metro, jei važiuoja greičiau.

„Klevo lapui“ – didesni greičiai

Didelė naujovė laukia ir pradedančiųjų vairuotojų, populiariai vadinamų „klevo lapu“. Iki šiol jiems leistinas maksimalus važiavimo greitis – 70 km/val. Tačiau nuo lapkričio daugelyje kelių „klevai“ galės važiuoti 10 km/val. greičiau nei iki šiol.

KET pakeitimuose numatyta, kad motociklais ir lengvaisiais automobiliais, kuriuos vairuoja pradedantieji, besimokantys vairuoti arba laikantys praktinį vairavimo egzaminą, nuo lapkričio 1 d. bus galima važiuoti greičiau. Nurodoma, kad leistinas greitis magistralėse tokiems vairuotojams išauga iki 100 km/val., greitkeliuose – iki 90 km/val., keliuose su asfalto ar betono danga – 80 km/val. Taip tikimasi sumažinti keliuose eismo kliūčių, nes greitkeliu ar asfaltuotu keliu važiuojantys „klevo lapai“ tampa lenkimo kliūtimi – sudaro automobilių kamščius ir dažnai išprovokuoja pavojingus lenkimus.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

 

 

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie