J. Kačerausko nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, paraiškos gauti paramą pakeisti visą gyvenamojo namo asbestinę stogo dangą kita bus renkamos NMA teritoriniuose padaliniuose, taip pat paraiškas bus galima teikti elektroniniu būdu, naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema ŽŪMIS.

Šiam paraiškų surinkimo etapui skirta bendra paramos suma – 3,33 mln. eurų.

Paraiškas gauti paramą gali teikti Lietuvos gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę kaimo vietovėje. Paraiška galės būti teikiama tik to namo stogo dangai keisti, kuriame deklaruota pareiškėjo gyvenamoji vieta. Likti deklaravus čia savo gyvenamąją vietą privaloma visą projekto kontrolės laikotarpį.

Kaip skelbia NMA, paramos gali kreiptis dvibučio ar daugiabučio namo gyventojai, jei ketinama pakeisti viso gyvenamojo namo asbestinę stogo dangą. Žinotina, kad parama neteikiama sodo bendrijose ar savivaldybių centruose, kuriuose yra daugiau negu 6 tūkst. gyventojų, esančių namų gyventojams.

Kitas svarbus reikalavimas paramos gavėjams – pakeitus asbestinę stogo dangą likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas, susidariusias keičiant stogą. Asbestinių atliekų šalinimo paslaugos finansuojamos, jei nuo 1 kv. m stogo ploto bus pašalinta 11 kg asbestinio šiferio ir 1,04 kg kitų asbesto elementų, o NMA bus pateikta asbesto turinčių gaminių inventorizacijos ataskaita arba kitas savivaldybės administracijos išduotas ir patvirtintas dokumentas, kuriame pagrindžiamas stogo su asbestine danga plotas.

Namo savininkas privalo projektą įgyvendinti per 12 mėnesių, NMA priėmus sprendimą skirti paramą. Vienas paramos gavėjas gali pretenduoti į ne didesnę kaip 2 tūkst. eurų su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) paramą, jam bus kompensuojama iki 50 proc. visų patirtų išlaidų.

Pagal pranešimą, pareiškėjų projektai pagal KPP veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“ bus vertinami pagal atrankos kriterijus, už kuriuos suteikiami balai, ir sudaroma paraiškų pirmumo eilė. Privalomas mažiausias paramos paraiškų atrankos balų skaičius yra 30. Šio balų skaičiaus nesurinkusios paraiškos bus atmestos.

ELTA

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie