Beičių tvenkiniai – neišsprendžiamas rebusas. Panevėžio RAAD nuotr.
Beičių tvenkiniai – neišsprendžiamas rebusas. Panevėžio RAAD nuotr.

Valstybiniai Beičių tvenkiniai kaitina aistras. Nugyventi jie tapo masalu brakonieriams, teisę naudoti tvenkinių vandenį turinti bendrovė reikalavimus ignoruoja, o nuobaudą už privalomų nurodymų nevykdymą savivaldybės administratorius skundžia.

Siūlo užkišti maišais

Ne vienerius metus kunkuliuojančios aistros dėl dviejų valstybinių Beičių tvenkinių – tarsi Gordijaus mazgas. Žuvivaisai, žuvų migracijai ir nerštui svarbiuose valstybiniuose tvenkiniuose vyksta keisti dalykai: vandens juose tai ištuštėja, tai vėl prisipildo. Vieni spėlioja, jog jį išleidžia brakonieriai, kad išgaudytų žuvis. Ištuštėjus tvenkinių veidrodiniam paviršiui, žuvys, daugiausia lynai, kaupiasi Audros upės vagoje, o seklios tvenkinių vietos labai masina žuvies mėgėjus. Nors šiuose tvenkiniuose žvejyba neleidžiama, žūklautojų sutikti galima labai dažnai…

Kiti galvoja, kad gero šeimininko neturintys tvenkiniai ir apgriuvusios vandens šachtos – patogi situacija AB „Vasaknos“, besiverčiančiai žuvų auginimu.

„Žmonės, pastebėję, kad vandens lygis tvenkinyje labai dažnai krenta, ragina nebeveikiančią, apleistą šachtinio vandens lygio reguliavimo pralaidą „užkišti bent šešiais maišais žvyro“. Tačiau toks sprendimas būtų nelogiškas ir trumpalaikis“, – neišsprendžiamą problemą pakomentavo  Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio agentūros vedėja Danutė Baronienė. Ji sakė, jog situacija nepasikeis tol, kol tvenkinių hidrostatiniai nebus suremontuoti. Kadangi tvenkiniai yra valstybiniai, už juos atsakinga rajono savivaldybė, patikėjimo teise valdanti ir hidrostatinius.

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Znaika
Znaika
2016 26 rugsėjo 16:13

Prie ko čia Beičiai?Visa Lietuva nugyventa.

Rekomenduojami video: