blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Du kambariai – už 46 tūkstančius

„Palyginti su ankstesniais metais, butų kainos Rokiškyje pakilusios 20–30 proc. Dabar dviejų kambarių butą galima parduoti už 35–40 tūkstančių eurų, o neseniai parduotas ir už 46 tūkst. Nes renovuotame name, yra visa buitinė technika, viskas naujai įrengta. Prieš metus dviejų kambarių butą dar buvo galima įsigyti už 25–30 tūkst. eurų. Dabar jau nebe“, – sakė Ž. Jurgelionienė.

Renovuotame name nuperka žaibiškai

„Nuperkama labai greitai. Jeigu renovuotame name, – žaibiškai. Kodėl? Per maža pasiūla. Aš nepateisinu klientų lūkesčių. Parduočiau daugiau, bet butų tiesiog nėra. Jeigu sovietmečiu visi spraudėsi į vieną butą – tėvai, vaikai, dar koks anūkas, tai dabar visi nori laisvės. Ir iš sodybų, iš kaimų, kai vyresni žmonės lieka vieni, kai užpuola sveikatos problemos, jie taip pat keliasi į miestą, kad nereikėtų kūrenti malkomis, kad viskas būtų centralizuota“, – sako NT ekspertė. Jos žodžiais, būstų Rokiškyje visuomet trūko. Dabar – ypač. „Ir vieno, ir keturių kambarių butus parduočiau, bet jų tiesiog nėra. Nes nėra naujos statybos namų, daug metų nėra pastatytas nė vienas daugiabutis. Be to, užsienyje gyvenantys vyresnio amžiaus žmonės neretai savo būstus laiko tuščius – nei parduoda, nei nuomoja. Vilniuje toks pat butas kaip Rokiškyje, naujos statybos name, šiandien kainuoja nuo šimto tūkstančių eurų už vieną kambarį. Prieš metus dar buvo galima ieškoti už 80 tūkst. eurų. Negalvojom, kad kainos taip keisis, vis dėlto nekilnojamasis turtas saugus garantas, jei būdamas pensininkas pritrūksi pinigėlių“, – svarstė pašnekovė.

Nuoma ne visiems įkandama

Kalbant apie butų nuomą, Rokiškyje irgi nelabai yra ką pasiūlyti. „Nuomos kainos kyla, nes vėlgi – rinkoje butų trūkumas. Rokiškyje nuomos pasiūla labai maža. Vieno kambario butas nuomojamas  už 130–170 Eur per mėn., nors būklė nėra gera. Netgi apleisti butai išnuomojami labai greitai. Nuoma užsiimu mažiau, tik kartais, kai paprašo, bet žinau, kad naujų, suremontuotų butų nuomai Rokiškyje tiesiog nėra. Nuomojamų butų būklė vidutinė. Mačiau buto nuomos už 250 Eur skelbimą. Ne visi gali tiek mokėti. Gal bankas nesuteikia paskolos. Aš įtikinėju jaunus žmones imti kreditą, nes kreditas yra pigiau nei nuoma. Tačiau ne visi turi pradinį įnašą. Dabar „dega žalia šviesa“ ir gauti tas paskolas iki rudens bus lengviau. Vėliau bankai didins palūkanas. Pradinį įnašą norima didinti nuo 15 iki 30 proc.“ – prognozuoja ekspertė.

Jos nuomone, Rokiškyje nėra butų pasiūlos, tad nėra ir prognozių, kad kainos kristų. Pardavimai rodiklių mažėjimo nerodo. Pinigai nuvertėja, tad nuomoti apsimoka. Šimtas penkiasdešimt mėnesiui – pinigai. Nebent investuosit“, – sako Ž. Jurgelionienė.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
plius
plius
2022 22 gegužės 5:55

nuo kada ji eksperte tapo facebook paskyre

Lūšnos Milijonierius
Lūšnos Milijonierius
2022 20 gegužės 9:55

Savamokslė “turto ekspertė” iš facebook 🙂 Juokinga kai užsideda tokius procentus… Žmonės sėkmingai pardavinėja tiesiogiai ir ne už tokius pinigus 🙂 Ir nereikia čia skatinti savo pardavimų teigiant, kad didins bankai pradinius įnašus – įnašai bus tie patys – 15 procentų. Jis didėja tik tiems, kas pirks antrąjį NT. Paskolos irgi brangs, tačiau tikrai ne drąstiškai. Taip, kad nereikia čia skiest nesąmonių, o patys pasidomėkit. Brokeriai savo pusę gins visada…

Nesvarbu
Nesvarbu
2022 23 gegužės 9:53

Gera ir aferistė