blank
VRK nuotr.

Į rinkimų komisijų narių rezervą neribotam laikui gali pretenduoti Lietuvos piliečiai, atitinkantys nustatytus nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, kuriems rinkimų dieną yra ne mažiau kaip 18 metų ir jeigu jie per paskutinius trejus rinkimus (referendumus) nebuvo atleisti iš rinkimų (referendumo) komisijos nario pareigų už rinkimų ar referendumo įstatymų pažeidimus.

Kaip teigė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė, asmenų, pageidaujančių būti įrašytais į komisijų narių rezervą, sąrašas pastaruoju metu nuolat pildomas. Pasak jos, šiuo metu yra daugiau kaip 110 žmonių, kurie išreiškė norą tapti rezervo nariais ir prireikus yra pasiryžę ateiti į pagalbą rinkimų komisijoms. VRK laukia ir daugiau pilietiškų asmenų, kurie nori ir gali prisidėti prie rinkimų organizavimo.

Pageidaujantieji būti įrašytais į rinkimų komisijų narių rezervą turėtų pateikti VRK pasirašytą prašymą el. paštu [email protected].

Ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos VRK patikrins, ar prašymą pateikęs asmuo atitinka nustatytus reikalavimus, ir artimiausio posėdžio metu priims sprendimą dėl asmens prašymo.

Į rinkimų komisijų narių rezervą negali būti įrašomi teisėjai, prokurorai, kiti pareigūnai ar asmenys, kurie pagal specialius įstatymus ar statutus negali dalyvauti rinkimų (referendumų) procesuose ir būti rinkimų (referendumo) komisijų nariais.

Šis rezervas bus naudojamas tais atvejais, kai rinkimų komisijoje pritrūks narių. VRK teisę sudaryti rinkimų komisijų narių rezervą įgijo šiemet, priėmus Seimo rinkimų įstatymo pakeitimus.

Pagal VRK inform.

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments