Laukia mokslo metų pabaigos

Užimtumo tarnybos Rokiškio skyriaus vedėja Dalia Starkuvienė pasakojo, kad įstaiga kasmet sulaukia besiregistruojančių moksleivių, norinčių dirbti vasaros atostogų metu. „Laisvas darbo vietas registruojantys darbdaviai turi galimybę nurodyti, kad yra pasirengę įdarbinti ir moksleivius. Užimtumo tarnyboje gali registruotis visi norintys ieškoti darbo nuo 14 metų.

Kol kas didelio susidomėjimo nematome. Keletas moksleivių jau teiravosi dėl galimybių dirbti atostogų metu. Tikėtina, kad daugiau jaunuolių sulauksime pasibaigus mokslo metams“, – apie galimai išaugsiantį moksleivių, ieškančių darbo, skaičių pasakojo D. Starkuvienė.

Jaunuoliams – tik lengvi darbai

Moksleiviai dirba įvairius darbus prekyboje, maitinimo sektoriuje, nesunkius pagalbinius darbus. Tačiau, kaip sakė specialistė, moksleiviai gali dirbti ne visus darbus. „Vaikams nuo 14 iki 16 metų leidžiama dirbti lengvus darbus, kurie nekenkia jų saugai, sveikatai, vystymuisi. Vaikai ne mokslo metų laiku gali dirbti iki 6 valandų per dieną ir 30 valandų per savaitę. Paaugliai (nuo 16 iki 18 metų) gali dirbti ne daugiau kaip 8 valandas per dieną. Vaikams draudžiama dirbti nuo 20 iki 6 valandos“, – taisykles aiškino pašnekovė.

Asmenims iki 18 metų yra sudarytas draudžiamų darbų sąrašas, jame nurodoma daugybė kriterijų, tarp kurių yra ir tokių: „draudžiama skirti asmenis iki aštuoniolikos metų dirbti ar praktiškai mokyti atlikti darbą, kurio metu darbuotojai veikiami aromatinių policiklinių angliavandenilių, esančių anglių suodžiuose, dervoje, degute, dūmuose arba dulkėse. Draudžiama, kad nepilnamečiai būtų veikiami dulkių, dūmų ir purslų, kietųjų medienos dulkių, draudžiamas darbas skerdyklose“ ir pan.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: