Lapė lankėsi vienos Rokiškio rajono gyventojos sodyboje. Gyvūnas atrodė nebaikštus, tačiau uodega – nušiurusi. Skaitytojos nuotr.

Lapių mažėja

N. Pranskūnaitė konsultavosi su asociacijos „Laukinių gyvūnų globa“ prezidentu Arnoldu Sirvydžiu. Šis patarė, kaip rūpintis po kiemus vaikštinėjančiomis lapėmis. A. Sirvydžio vadovaujama asociacija jau 14 metų teikia pagalbą laukiniams gyvūnams visoje Lietuvoje. Asociacija turi savo veterinarijos gydytoją, savanoriškai prisideda apie 500 žmonių.

A. Sirvydis pasakojo, kad būtent žiemą dažniau pastebimi niežais susirgę laukiniai gyvūnai. Nuplikus kailiui, jiems darosi šalta, ir lapės (gali būti ir usūriniai šunys) pradeda eiti arčiau žmonių, lenda į tvartus, kitas patalpas. Ir, nors medžiotojai linkę tokias lapes nušauti, verta pasirūpinti, kad jos pasveiktų ir toliau gyventų. Mat lapių Lietuvoje mažėja. Šis laukinis gyvūnas naudingas tuo, kad medžioja smulkius žinduolius, dažniausiai peles. Šios pridaro bėdos gyventojų ūkiams ir platina parazitines ligas. Būtent nuo pelių lapės užsikrečia niežais. Šia liga sergančių lapių kailis nuplinka, ant odos atsiranda kraujuojančių šašų, žvėrys išsenka, vėliau padvesia. Kitos lapių ligos retesnės ir mažiau tyrinėtos.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: