J. Kačerausko nuotr.

Moksleiviams nesaugu

„Perėja prie Senamiesčio progimnazijos yra judrioje Kauno gatvėje. Esu nustebusi ir pikta, kodėl apie vaikų saugumą prie mokyklų mažai kas galvoja, o juk daug kur Rokiškyje įrengta saugumo kalniukų, numatyta greičio ribojimų, tik ne čia. Tikriausiai atsakingieji susimąstys tik įvykus nelaimės“, – piktinosi progimnazijos moksleivio mama. Anot jos, prie minėtos perėjos nėra nei kalniukų, nei greičio ribojimo ženklo, nei ženklo, įspėjančio apie vaikus. „Ne visi vairuotojai paiso saugaus eismo ir tikrai ne visi stabteli prie perėjų. Keletą kartų pati mačiau, kaip būtent šia perėja ėjusių vaikų vos nepartrenkė automobilis. Kartą mergaitei šūktelėjau „stok!“ ir nelaimės pavyko išvengti vos per plauką – automobilis per perėją praskriejo nė nestabtelėjęs“, – pasakojo skaitytoja.

Reikia prašymo ir motyvų

Rajono savivaldybės administracijos direktorė, Saugaus eismo komisijos pirmininkė Nataša Aleksiejeva „Gimtajam…“ teigė, jog į komisiją dėl šios pėsčiųjų perėjos saugumo niekas nesikreipė.

„Jei gyventojas mano, kad čia yra nesaugu, jis turi parašyti prašymą Saugaus eismo komisijai ir jame išdėstyti motyvus, kodėl perėja nėra saugi, taip pat siūlymus, kokias saugumo priemones įrengti. Komisija svarsto tokius klausimus, galimos ir saugumo alternatyvos, jei jos būtinos. Komisijoje dirba policijos pareigūnas, tad atsižvelgiame į jo duomenis ir praktiką, avaringumą ir kitus niuansus“, – dėstė N. Aleksiejeva.

kultūrkė mažas

5
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Taip pat mamaMamaUFFOMama Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Mama
Mama

Atsakymas tikri biurokrato.

UFFO
UFFO

Jau rokiski toks eismo intensyvumas kad prikaisiot i kiekviena pakampe po kalniuka. ar rokiski tik tokie nebemastantys telike ??

Mama
Mama

As pati esu vaiko mama, vaziuoju ten kas ryta, nemanau, kad ta pereja nesaugi, matomumas labai geras. Be to vaikus reikia nuolat mokinti pereiti gatve, apsizvalgyti is visu pusiu, nepaisant eismo krypciu. Jei ta mergaite leke neapsidairius, tai tik pacio vaiko ir tevu kalte. Pestieji, kaip ir automobiliai yra eismo dalyviai, visiems reikia laikytis saugumo. Net namu zonoj, kur yra darzeliai, ypac anuo lanku vaziuojant 20km/1h imanoma laiku nesustabdyt automobilio, jei vaikai begte bega per gatve neapsizvalge. Man taip buvo paciai, aciu dievui spejau sustabdyt, bet atsidarius langa as tuos berniukus paprotinau, kad taip neatsakingai elgiasi.

Sniguracka

Pati mačiau kaip berniukas varesi šone dviratį, viena mašina praleido o kita nenorėjo praleist, tad vos ne partrenkė vaiko, būtent šioje perėjoje.. Šia gatve dažnai visi greitai lekia ir ne motais, kad vaikšto vaikai

Mama
Mama

Taip, buna… ir ne tik sioje perejoje, visur, kur tik yra dvieju, triju juostu vienpusis eismas. Manau svarbios ne tik vaiku, bet ir suaugusiuju gyvybes, bei sveikata. Todel pasikartosiu, visiems reikia but atidziais, tiek vairuotojams, tiek pestiesiems. Ir tikrai lekia ne visi. Sutinku del apribojimu, bet gal ne kalneliais, nes vaikai istisai visa dien nevaiksto.