blank

2018 m. vasario 16 d. Lietuva minės išskirtinį istorijos įvykį – šimtąsias valstybės atkūrimo metines. Rokiškio rajone priskaičiuojama apie 40 rokiškėnų – Vyčio Kryžiaus kavalierių. Jų atminimą siūloma įamžinti vietoje buvusios Jakovo Smuškevičiaus aikštės įrengiant Šimtmečio aikštę.

Rokiškio rajono Laisvės kovų įamžinimo komisijos nariai mano, kad artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui daugiau dėmesio reikėtų skirti 1918–1920 m. Lietuvos nepriklausomybės kovoms, kurios buvo lemiamas momentas mūsų valstybei išlikti.

Komisijos narių nuomone, Lietuvos savanorių fenomenas ligi šiol yra gyvoji tautos legenda. Savanoriai tapo pavyzdžiu, kuriuo sekta formuojant Lietuvos vietinę rinktinę 1944-aisiais, organizuojant pokario partizaninę kovą ir buriant Lietuvos gynėjus 1991 m. Keliolika tūkstančių kaimo vyrų, išėjusių ginti kuriamos valstybės, tapo būsimos Lietuvos pilietiškumo branduoliu. Kovose už nepriklausomybę dalyvavo ne tik visų Lietuvos regionų ir rajonų gyventojai, bet ir visų tautybių ir etninių grupių piliečiai.

Pasak rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos vyriausios specialistės Audronės Gavėnienės, daug rokiškėnų savanorių kovojo už mūsų nepriklausomybę, Rokiškio rajone priskaičiuojama per 40 Vyčio Kryžiaus kavalierių. Jų atminimą siūloma įamžinti minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Rokiškio krašte. Diskutuojant apie įamžinimo vietą, komisijos nuomonės sutapo, kad labai graži ir gera vieta būtų ruošiama rekonstruoti buvusi J. Smuškevičiaus aikštė. Ją siūloma pavadinti Šimtmečio aikšte, o vienu akcentų galėtų tapti nepriklausomybės kovų savanorių įamžinimas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Algirdą
Algirdą
2017 6 sausio 22:14

Verks savanoriai i KGB-to Nr.1 lenta ir Jurseno ąžuoliuką žiūrėdami.

dll
dll
2017 6 sausio 12:03

Arba atnaujinti dviračių taką iki Vyžuonos – kiek galima rizikuoti žmonių gyvybėmis kartu su sunkiasvore technika nežymėtame ir bjauriame kelyje į Juodupę?

Nelson
Nelson
2017 6 sausio 10:59

Nepriklausomybės šimtmečiui Rokiškyje siūlau įrengti dviračio takus be stulpų per vidurį.