Algimantas ir Audronė Šablinskai pirmieji ryžosi Nepriklausomybės aikštei suteikti naują spalvą. A. Kuolo nuotr.

Sumanymas – spontaniškai

Privačiai šventei išnaudoti aikštės erdvę pirmą kartą nutarė verslininkai Audronė ir Algimantas Šablinskai. Vedybų jubiliejų sumanyta atšvęsti su draugų kompanija ne nuosavoje kavinėje „Senas grafas“, o lauke, aikštėje, priešais kavinę. Idėja šventę „išnešti“ už sienų gimė spontaniškai. „Grįžę po 100 kilometrų žygio aikštėje ant pievutės pasiklojom pledus, sugulėm ir savaime kilo idėja čia sukurti baltą  šventę. Mums pavyko. Argi ne gražu būtų per visą aikštę nutiesti baltai papuoštus stalus ir sukurti baltąją vakarienę?“ – dalijosi įspūdžiais A. Šablinskienė apie spontanišką sumanymą senamiesčio širdyje atšvęsti vedybinį jubiliejų ir taip sukurti „precedentą“ – paskatinti kitus pasekti pavyzdžiu ir dažniau apgyvendinti aikštę nebūtinai tik visuomeniniais renginiais.

Pirmoji kregždė

Tai, kad Nepriklausomybės aikštei stinga gyvasties, kad jos erdvės neišnaudojamos, miestiečiai ir miesto svečiai diskutuoja daug metų. Jaunimo organizacijoms siūlyta čia rengti pasibuvimus, susibūrimus, kūrybos mini susitikimus, pasimatymus. Bet kol kas aikštė išnaudojama kaip eismo, turistų traukos, bet ne vietinių žmonių susitikimų vieta. Tad verslininkų Šablinskų sumanymas, tapęs pirmąja kregžde, tikėtina, sulauks pasekėjų.

A. Šablinskas reikalus dėl privačios šventės aikštėje derino su miesto seniūnija: „Ne, niekas neprieštaravo. Derinau dėl apšvietimo, už saugumą buvome patys atsakingi.“

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

 

sostinė

4
Rašyti komentarą

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AntaninaEvaHenkaNuomonė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Antanina
Antanina

Šaunūs žmonės, malonūs ir laimingi. Tačiau asmeninės progos šventimui viešoje aikštėje nepritariu.

Eva
Eva

Labai sventiskai viskas atrode.super..galbut Jus ir busit iniciatoriai Baltai sventinei vakarienei ir ne tik:)

Henka

Tokia tradicija buvo tarpukario Lietuvoje, zmones prie baznyciu sunesdavo stalus ir svesdavo Onines ir t.t.

Nuomonė
Nuomonė

Tuštybės mugė…