Plastikinius pirkinių maišelius nuo šiol visur reikės pirkti. R. Keliuotytės nuotr.

Kas realiai keičiasi?

Iki šiol plastikiniai pirkinių maišeliai prekybos centruose įprastai nebuvo dalijami nemokamai – pirkėjai juos pirkdavo. Tačiau oficialaus draudimo dalyti juos nemokamai nebuvo, todėl kai kuriose parduotuvėse, pavyzdžiui, perkant avalynę ar drabužius, turgavietėse ar vaistinėse, pirkėjai juos gaudavo dovanai. Dabar visur juos teks pirkti.

„Maxima“: nemokamai niekada nedalino

Prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė „Gimtajam…“ sakė, kad, jausdami aplinkosauginę atsakomybę, savo parduotuvėse vienkartinių plastikinių maišelių, kurie yra pagaminti iš perdirbti tinkamo plastiko pluošto, nemokamai niekada nedalino, todėl ir šiemet įsigaliojęs reguliavimas situacijos iš esmės nepakeis. Kaip ir tokių maišelių kainos – šiandien mažesnio formato maišelis kainuoja 8 centus, o didesnio – 13 centų.

„Esame mažmeninės prekybos lyderis, tad jaučiame atsakomybę aktyviai prisidėti prie prasmingų aplinkosaugos iniciatyvų tiek klientams skirtais edukaciniais, tiek asortimento atnaujinimo veiksmais. Jau keleri metai savo pirkėjams siūlome alternatyvius sprendimus, kaip saugiai parsinešti prekes namo, vis mažiau naudojant paprastų vienkartinių plastiko maišelių“, – teigė V. Drulienė.

Pasak komercijos vadovės, šiandien vietoje paprasto plastiko „Maxima“ savo pirkėjams siūlo perdirbamus vienkartinius plastikinius maišelius bei tokius, kurie pagaminti iš atsinaujinančios medžiagos – cukranendrių pluošto. Pirkėjai taip pat skatinami kaip įmanoma mažiau naudoti nemokamų vienkartinių pakavimo maišelių, kurie dažniausiai daržovių ir vaisių skyriuose teikiami dėl higienos reikalavimų – apie tai primena informaciniai lipdukai, priklijuoti prie vienkartinių maišelių talpinimo stendų. Be to, per praėjusias šv. Kalėdas pirkėjams buvo pristatyti nauji talpūs popieriniai prekių maišeliai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie