Sartų bokštas vilioja lankytojus. D. Zibolienės nuotr.
Sartų bokštas vilioja lankytojus. D. Zibolienės nuotr.

Sartų apžvalgos bokštas – bene vienintelis Rokiškio rajone privatus turizmo objektas, atvertas visiems lankytojams. Tačiau atvykstantieji iš paukščio skrydžio pasigėrėti Sartų regioninio parko vaizdais nevertina savininkų geranoriškumo, o ir pats parkas objektu tiktai didžiuojasi…

Privatus bokštas – visiems

Kiekvieną pavasarį vis daugiau turistų atvyksta į Rokiškio rajoną. Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, Rokiškio dvaras, Liongino Šepkos medžio skulptūrų parkas, Respublikos gatvės tapytos langinės – tai pagrindiniai jiems siūlomi lankytini objektai. Pasak Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro vadovės Linos Valotkienės, svečiams, pasiryžusiems mūsų rajone praleisti ne pusdienį, o ilgesnį laiką, dažnai siūloma nuvažiuoti į Sartų apžvalgos bokštą Baršėnuose (Kriaunų sen.) ir iš aukščio pasigėrėti įspūdingu regioninio parko kraštovaizdžiu, vaizdinga panorama. Penkių pakopų 33 metrų aukščio apžvalgos bokštas, pastatytas 2006 m., – bene vienintelis rajone privatus turizmo objektas, nemokamai atvertas visiems žmonėms.

Tik ne visi jie tinkamai vertina verslininko, Rokiškio krašto garbės piliečio Antano Trumpos ir jo šeimos geranoriškumą. „Lankytojai šiukšlina, triukšmauja, šūksniai nuo bokšto sklinda ne tik dienomis, bet ir naktimis. Bokštą apšvietė girlianda, bet ją sugadino, išdraskė. Ne kartą sugadino ir užkardą, neleidžiančią automobiliams įvažiuoti į privačią teritoriją. Paprastai turistų lankomi objektai yra mokami, o šis – veltui, gal todėl žmonių per mažai vertinamas. Jei nereikia mokėti, vadinasi, galiu elgtis taip, kaip šauna į galvą“, – netinkamus turistų įpročius minėjo centro vadovė L. Valotkienė. Anot jos, bokšto savininkai nuryja kartėlį, tačiau jų kantrybė gali išsekti.

Sugadino girliandą, šiukšlina, šūkauja

UAB „Sartų Žiogelis“ vadovė Rasa Medikaitė–Trumpienė „Gimtajam…“ sakė, jog bokšto lankytojai daug metų kelia įvairių problemų, tačiau viešai apie tai nebuvo kalbama. Kai oras palankus, pasižvalgyti po Sartų apylinkes atvažiuoja labai daug turistų: ir pavienių, ir ekskursijų. Savaitgaliais automobilių stovėjimo aikštelėje vienu metu stovi bent dešimt mašinų. Lankytojų netrūksta ir darbo dienomis, autobusai veža ekskursantus, pavasarį ypač daug moksleivių grupių. Bokšto teritoriją prižiūri jo savininkai, tačiau kai kuriems lankytojams tai – nė motais: jiems stinga elementarios kultūros.

Kartais prie bokšto atvyksta ekstremalių pojūčių ištroškę žmonės, jie šūkauja, įkopę į patį viršų mėto žemyn šiukšles – apie privačią teritoriją įspėjantys ženklai jiems nerūpi. Pasitaikė, kad vienas iš kompanijos dingo, draugai ėmė ieškoti, išsigando, ar žmogus nebus nuskendęs. Galiausiai paaiškėjo, kad dingusysis tiesiog pasiklydo: neberado kelio atgal, nes buvo apsvaigęs. Per vasarą reikia bent tris kartus remontuoti turistų apgadintą užkardą. Bokštas tamsiu paros metu buvo apšviestas girlianda, atrodė įspūdingai, tačiau apšvietimo įrenginys jau keletą kartų buvo sugadintas, todėl dabar net nebejungiamas.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
art
art
2016 13 gegužės 15:10

Nuo pat jo atidarymo kasmet stengiuosi nuvažiuoti, man asmeniškai gražiau nei lajų take… manau pats laikas būtų apmokestinti.. bet aišku, atsiras kas apeis ratais, kad kokio euro tik nemokėti.. gaila dėl tokių piliečių, ikals kada tvoras rimtas ir pasibaigs.. dėl tokių nevykėlių patys nuvažiuot nebegalėsim..

Rekomenduojami video: