R. Keliuotytės nuotr.

Bando suvesti sąskaitas?

„Taip bandoma su manimi suvesti sąskaitas dėl to, kad kėliau klausimus ir reiškiau nepasitenkinimą melioracijos sistemos rekonstrukcijos projektu“, – mano A. Jasiūnas.

Pasak pašnekovo, prieš gerą mėnesį jo vaikai – sūnus Nerijus Jasiūnas ir dukra Ernesta Jasiūnaitė – gavo rajono savivaldybės raštą, įspėjantį, kad jiems priklausantis namas Augustinavos kaime (Panemunėlio sen.) įtrauktas į preliminarų apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto (NT) sąrašą. Nepateikus įrodymų, kad NT nėra apleistas, jis bus įtrauktas į galutinį sąrašą ir savininkams bus taikoma administracinė atsakomybė.

„Namas tikrai negyvenamas, bet nėra nei griūvantis, nei keliantis pavojų kieno nors sveikatai ar gyvybei. Pažiūrėkite, kiek Panemunėlio seniūnijoje yra tikrų griuvenų, kur baisu net žingsnį žengti. Štai istorinis pastatas prie geležinkelio stoties. Jis be stogo, pamažu yra, tačiau seniūnijai neužkliūva, o mūsiškis staiga ėmė ir užkliuvo“, – piktinosi A. Jasiūnas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
AR
AR
2019 29 rugsėjo 11:40

tai naujiena ar intriga?Kam ji įdomi?

nuogas
nuogas
2019 28 rugsėjo 20:37

Kai ilgametei pavaduotojai “vyksta” tokios klaidos, tai gal poilsin laikas. Juk seniūnijoj ne kasdien dega namai. Tai kaip nežino kieno degė, kieno ne. Juk paramą seniūnija turėjo skirti padegėliams ar bent paramai popierius tvarkyti. Manęs neįtikina klaidos versija.Labai jau daug duomenų tam sąrašui imta ir niekaip neprisiminta, kad tas pastatas ne šio gyventojo.

teisininko komentaras
teisininko komentaras
2019 28 rugsėjo 18:14

DĖL APLEISTO IR NEPRIŽIŪRIMO NEKILNOJAMO TURTO. Nė viena savivaldybė šiai dienai neturi teisinio pagrindo rinkti mokesčio už apleistus pastatus, nes LR nekilnojamo turto mokesčio įstatymo 2 str. numato, kad savivaldybės apleistų pastatų sąrašus turi sudaryti pagal Vyriausybės patvirtintus kriterijus, kuriais remiantis nekilnojamasis turtas yra įtraukiamas į apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąrašą. Kol nėra Vyriausybės patvirtinto kriterijų sąrašo – visos savivaldybių pasitvirtintos tvarkos prieštarauja aukštesniam teisės aktui – įstatymui. Todėl ir tokio mokesčio rinkimas yra be teisinio pagrindo.