R. Keliuotytės nuotr.

Klibina ministro kėdę

Opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, „Tvarkos ir teisingumo“, Socialdemokratų partijos frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai nusprendė pradėti interpeliacijos procesą pastaruoju metu kritikos nestokojančiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai. Tai būtų pirmoji interpeliacija pernai gruodį pradėjusios dirbti Sauliaus Skvernelio vadovaujamos septynioliktosios Vyriausybės ministrui.
Frakcijų nuomone, ministras nevaldo proceso ir negali pateikti susikaupusių sveikatos sektoriaus problemų sprendimų.

A. Veryga kaltinamas nepateikęs atsakymų į medikų reikalavimus trečdaliu padidinti atlyginimus. Be to, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nėra pateikusi išsamių atsakymų, kas bus daroma mažinant biurokratinę naštą medikams ir gerinant pacientų aptarnavimą. O sprendimas nuo lapkričio 1 d. įteisinti „slaptus pirkėjus“ vaistinėse sukėlė tikrą chaosą ir papiktino gyventojus: vaistininkai išsigando atsakomybės už receptinių vaistų pardavimą ne pagal taisykles ir tai padidino eiles prie medikų durų. Už receptinio vaistinio preparato pardavimą be recepto per slapto pirkėjo vizitą vaistininkui gresia administracinė bauda. Už pirmą nusižengimą ji siekia 30–200 eurų, už pakartotinius – didesnė.

Opozicija kelia klausimą, kodėl SAM nenumatė tokių pasekmių ir nesiėmė prevencinių priemonių, laiku ir tinkamai neinformavo gyventojų? Tiesa, ministras, bandydamas švelninti situaciją, pasirašė įsakymą, kuriuo vaistininkai nuo lapkričio 18 d. gali pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis ir vartojantiems vaistus ilgą laiką, išduoti juos be recepto 30-iai dienų. Bet ar tai nesukėlė dar didesnio chaoso? Kaip vaistininkui žinoti, kuris pirkėjas serga lėtine liga, o kuris ne?

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Smalsutis
2017 22 lapkričio 18:22

Nereikalinga panika, slapti pirkėjai pagal viešojo administravimo įstatymą eis į vaistinę tada, kai bus skundas. Dėl to, kad receptinį vaistą žmogus nusipirko be recepto, vaistų kontrolės tarnyba Lietuvoje dar nėra gavusi. Dažniausiai gyventojai skundžiasi dėl kitų priežasčių (farmacinės paslaugos nesuteikimo, aptarnavimo, kainų ir kt.), kartais tiriant tokius skundus paaiškėdavo, kad vaistas buvo parduotas be recepto. Taip pat buvo tokių atvejų, kai skundėsi gyventojai, kurių artimieji ar draugai piktnaudžiauja vaistais įsigytais be recepto, nurodydami, pvz., kad psichotropinius vaistus parduoda be recepto, bet vaistininkė turi pažįstamą gydytoją ir receptus vėliau išsirašo, arba įsigyja vaistų, kurių receptai vaistinėse nepaliekami saugoti. Pažymėtina tai, kad… Skaityti daugiau »

Rekomenduojami video: