blank

Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė parašė laišką Rokiškio savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistėms Janinai Komkienei ir Irenai Matelienei. Ji prašo pagalbos.
„Šilutės rajone yra Macikų lageriai, vienintelė tokia vieta Lietuvoje ir Europoje. Čia sovietų ir nacių laikais kalėjo tūkstančiai žmonės iš visos Lietuvos. Prieš keletą metų kaime, po gatve, atrasta maždaug 700 palaikų, kitąmet pradėsime palaidojimo darbus“, – rašo V. Griškevičienė.
Jos teigimu, Vyriausybė kartu su užsienio šalių ambasadomis įvertino Macikų lagerių objekto svarbą. „Pradėsime tvarkyti, tačiau mums labai trūksta žinių apie čia kalėjusius žmones.  Todėl bet kokia žinia mums yra svarbi, artimųjų atsiminimai taip pat tolygiai svarbūs. Ypač ieškome artimųjų, jų kontaktų, kurie Macikų lagerių kapinėse (po Atgimimo) pastatė savo artimiesiems, negrįžusiems iš tremties, antkapius. Ant išlikusio antkapio matome įrašą iš Rokiškio (žr. nuotrauką). Galbūt yra galimybė rasti artimuosius su jais susisiekti? Labai laukiu atsakymo, žinučių, galbūt galite per seniūnus, kolegas muziejininkus, bibliotekininkus ar žiniasklaidą kolegiškai tarpininkauti ir sužinoti mums reikalingus kontaktus, informaciją?“ – rašo šilutiškė kultūros darbuotoja.

J. Komkienė šį laišką išplatino seniūnijoms penktadienį. Pirmadienį jokių atsiliepimų ji dar nebuvo sulaukusi. Todėl „Gimtasis…“ taip pat skelbia šilutiškių prašymą. Gal ką žinote?

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
2019 1 liepos 14:08

Bajorų kaime,Rokiškio kaim.seniūnija,gyvena Janina Užkurėlienė.Gal tai galėtų būti kas nors iš jos giminių.

Jola
Jola
2019 1 liepos 15:22
Atsakinėti į  Vytautas

manau tai jos uošvis. Nes jos a.a. vyras Užkurėlis Alfonsas Adomo jei neklystu

Rekomenduojami video: