15min.lt nuotr.

Nauji planai gimsta bedirbant

Rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė sako, kad organizuoti neįgaliųjų žmonių užimtumą padeda projektų lėšos. „Džiugu, kad rajono neįgaliųjų organizacijos teikia projektus ir gauna finansavimą įvairių veiklų vykdymui. Tai palengvina neįgaliųjų gyvenimą, kartu susirinkę jie sprendžia savo problemas, bendrauja, ir ta negalia ne tokia skaudi“, – kalbėjo pavaduotoja.

Pastaraisiais metais buvo nuskriausti asmenys su psichine ir proto negalia, jų organizacija likviduota, ir neįgalieji palikti be veiklų. Čia pagalbos ranką ištiesė VšĮ Pagalbos ir informacijos šeimai tarnyba Vilniuje – ji įkūrė Rokiškio užimtumo kambarį Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendrabučio patalpose Rokiškyje, Kauno g.

Veikla vyksta išnuomotuose dviejuose kambariuose. Viename jų prie puodelio arbatos kalbėjomės su čia dirbančia užimtumo specialiste Irena Balčiūniene ir pačiais lankytojais.

I. Balčiūnienė atvirauja – iš pradžių patalpas teko valyti, šveisti, stalus ir kėdes pastato savininkai geranoriškai leido pasirinkti iš kitų kambarių. Šią tarnybą lanko sutrikusios psichikos žmonės iš viso rajono. Pirmuosius teko prisikviesti patiems darbuotojams, o vėliau informaciją skleidė seniūnijų socialinio darbo organizatoriai ir patys lankytojai, kurių dabar yra 26. Pasak I. Balčiūnienės, gaila, kad kaimo gyventojams sunkiau, nes jie patys turi susiorganizuoti, kaip atvažiuos į Rokiškį, nes lėšų pavėžėjimui nenumatyta. Kai mokyklose vykdavo įprastos pamokos, kai kurie atvažiuodavo mokykliniais autobusais, tačiau viską pakoregavo karantinas.

Čia renkamasi dukart per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais. Lankytojams organizuojamas užimtumas amatais, tobulinami socialiniai įgūdžiai. Šitoje veikloje dalyvauja ir Skemų grupinio gyvenimo namų gyventojai. Ana, Aleksas rodo sukurtus rankdarbius: nertas staltieses, siūtus katinus, piešinius, kryželiu siuvinėtus paveikslus. Egidija veda prie mandalos, sudėliotos iš pajūryje surinktų akmenukų ir bangų nugludintų stikliukų. Tokių įmanoma rasti tik Šventojoje. Kambario sienas puošia ir kitų lankytojų spalvintos mandalos, iš popieriaus lankstytos gėlės. Planus tapyti kol kas atideda ateičiai, nes tai nepigus užsiėmimas.

Taip pat mokomasi serviruoti stalą, tepti sumuštinius, kepti ir pan., o per karantiną leisdavosi į gamtą. Daugelį užsiėmimo temų nusimato patys lankytojai, tačiau didžiausia vertybė – galimybė pabendrauti.

Čia lankosi nemažai balsingų moterų, todėl nejučia atsirado ir nenumatytos veiklos, mat I. Balčiūnienę į darbą pavėžėjantis vyras Ričardas yra vadovavęs Skemų socialinės globos namų saviveiklininkams. Jis subūrė balsingus lankytojus, jau koncertavo Likėnuose, o savanorio Ričardo galvoje jau sukasi kiti planai.

I. Balčiūnienė sako: „Durys atviros ir naujiems lankytojams. Norintieji gali kreiptis į socialinius darbuotojus seniūnijose arba į mane.“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie