blank
R. Keliuotytės nuotr.

Gruodžio 17 d. lankydamasi Rokiškyje ministrė teigė, kad išanalizavus situaciją aiškėja, jog nedarbas rajone susijęs su susisiekimo problemomis, todėl labai laiku Rokiškio savivaldybė startavo su pilotiniu ilgalaikių bedarbių integravimo į darbo rinką projektu ir ima teikti rajone nemokamas viešojo transporto paslaugas.

Kalbėdama apie užimtumo problematiką, ministrė teigė, kad galima akcentuoti keletą dalykų. „Bandome pakeisti sustabarėjusią tvarką ir požiūrį, kad dėl užimtumo problemų kalta tik Užimtumo tarnyba. Tam labai nepritariu, mano nuomone, ilgainiui Užimtumo tarnyba apskritai tapo dar viena socialine įstaiga ir tai – ydinga praktika. Matome, kad žmonės registruojasi Užimtumo tarnyboje ne todėl, kad ieško galimybės rasti darbą, persikvalifikuoti ir kuo greičiau grįžti į darbo rinką, bet todėl, kad su bedarbio statusu gauna daug papildomų socialinių garantijų. Sveikatos draudimas šiuo atveju – tikrai ne paskutinėje vietoje“, – susitikime su rajono darbdaviais, socialinių įstaigų darbuotojais kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Pasak ministrės, nacionaliniu lygiu ši situacija jau keičiama. „Po diskusijų daugelyje savivaldybių, kaip tai geriausia padaryti, parengėme galutinį projektą, kuris dabar yra pateiktas Vyriausybei derinti, bet tai tik mažas žingsnis link to, ką mes norime pasiekti, kad kuo daugiau žmonių turėtų darbą, gautų socialines paslaugas, padedančias kuo geriau pasiruošti grįžti į darbo rinką, nes daug žmonių iškrenta iš darbo rinkos turėdami ilgalaikių socialinių problemų – įvairias priklausomybes, įsiskolinimus kreditoriams ir nežino, kaip iš tų problemų išbristi, todėl tie žmonės po truputį traukiasi į šešėlį, nes nepasitiki sistema“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad ne viskas priklauso tik nuo nacionalinės teisės aktų. „Jeigu susirinkote su lūkesčiu išgirsti, kad vieno kurio įstatymo pakeitimas labai greitai išspręs šią situaciją, tai ne, to nebus, iš karto pasakau. Net šis įstatymo projektas, kurį esame pasiūlę Vyriausybei, iš esmės  negali išspręsti problemos tol, kol pačioje savivaldoje nebus tinkamų mechanizmų, kaip dirbti su atskirais  nedirbančiųjų segmentais“, – susitikime kalbėjo ministrė.

Ji pabrėžė, kad, sprendžiant užimtumo problemas, svarbūs du dalykai: mažinti toleranciją darbui šešėlyje ir spręsti kiekvieną nedarbo atvejį, siekiant grąžinti ilgalaikius bedarbius į darbo rinką, nes rajonuose yra tiek žmonių, kiek yra, ir su tuo kas yra reikia dirbti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė po susitikimo rajono savivaldybėje dar lankysis Rokiškio socialinės paramos centro Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo dienos centre, Skemų socialinės globos namuose, Obelių socialinių paslaugų namuose.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments