blank
15min nuotr.

Užimtumo tarnybos (UT) Rokiškio skyriaus vedėja Dalia Starkuvienė teigia, kad rajone – daugiau nei 2 000 bedarbių, laisvų darbo vietų skaičius išaugęs, dažniausiai darbdaviai ieško kvalifikuotų darbuotojų ir specialistų. Rokiškyje neseniai fiksuotas didžiausias nedarbo lygis Panevėžio apskrityje.

– Kiek šiuo metu Rokiškio rajone yra bedarbių?

– Spalio 1 d. UT Rokiškio skyriuje registruoti 2335 žmonės, kuriems suteiktas bedarbio statusas. Tarp jų 51,5 proc. (1203) vyrų. Registruoti 1352 (57,9 proc.) kaimiškų vietovių gyventojai, 326 (14 proc.) jaunuoliai iki 29 m., 1178 (50,4 proc.) vyresni nei 50 metų asmenys.

– Ar galima išskirti, kurie aktyviai, kurie pasyviai ieško darbo? Galbūt kai kuriems pakanka bedarbio statuso?

– Kiekvieno mūsų kliento situacija yra individuali ir priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių, patirčių bei registracijos UT motyvų. Daugumos tikslas – rasti darbą. Tokie yra labai aktyvūs, seka skelbimus UT internetinėje svetainėje, kreipiasi tiesiogiai į darbdavius, konsultuojasi su mūsų specialistais. Kitų tikslas – įgyti kvalifikaciją/persikvalifikuoti arba sukurti sau darbo vietą. Dalis klientų praradę motyvaciją dirbti, turi sveikatos problemų, žalingų įpročių ar yra linkę gyventi tik iš socialinių pašalpų. Tokiems UT siūlo papildomų priemonių, padedančių keisti situaciją ar požiūrį.  Be to, tam tikru periodiškumu bedarbiai turi pateikti ataskaitas apie savarankiškos darbo paieškos rezultatus. Taigi būti tik užsiregistravusiam ir pasyviam nepavyks.

– UT internetiniame puslapyje skelbiama, kad Rokiškyje yra 97 laisvos darbo vietos. Ar tai daug, palyginti su situacija prieš pandemiją?

– Laisvų darbo vietų skaičius išaugęs. Per devynis šių metų mėnesius UT Rokiškio skyriuje darbdaviai užregistravo 1621 darbo pasiūlymą – 14,7 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį ir penktadaliu daugiau nei per 2019 m. sausį–rugsėjį. 73,5 proc. šiuo metų registruotų darbo pasiūlymų – kvalifikuotiems darbininkams arba specialistams. Nekvalifikuoto darbo pasiūlymai sudaro kiek daugiau nei ketvirtadalį.

– Kaip žmonės reaguoja į darbo pasiūlymus? Kokios darbo vietos yra graibstomos?

– Klientai vertina darbo pasiūlymus ir reaguoja įvairiai. Jiems svarbus darbo pobūdis (darbo funkcijos), laikas, atlygis. Jei darbas atitinka pageidavimą, sveikatos būklę, klientai dažniausiai pasinaudoja tokiu pasiūlymu. Žinoma, yra ir atsisakančiųjų, motyvuojant įvairiausiomis priežastimis. Išgraibstomos tos darbo vietos, kur nėra didelio fizinio krūvio, atlygis gerokai didesnis už minimalų, dirbama nuo 8 iki 17 val. Juk taip lengviau darbą derinti su darželio, mokyklos, kitų šeimos narių darbo grafiku. Patrauklesnės darbo vietos arčiau namų ar ten, kur užtikrintas susisiekimas visuomeniniu transportu. Mažiau vilioja darbo vietos, reikalaujančios didelio fizinio krūvio. Tokios mažai motyvuoja ir darbo užmokesčiu.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Įdomu
Įdomu
2021 16 spalio 14:57

Ir ką Biguzienė sako už tokį super vadovavimą?

Antanas
Antanas
2021 16 spalio 14:28

Pats tinkamiausias valdanciuju rajone ir pagrinde mero vertinimo kriterijus yra bedarbystes lygio kitimas atejus i valdzia ir baigentis kadensijai.Jeigu bedarbystes ,kreditoriniu isiskolinimu lygis ne sumazejo,tai tokiu,bent 10 metu i valdzia ne beturetu rinkti.Tada pajudetume is mirties ta sko ir su skolomis ir su bedarbyste- zmoniu gyvenimo lygio negerejimu.Visa kita ,visokie pinigu svaistymai ne gyventoju gyvenimo gerinimui(trali,vali),neturi buti vertinami.

Obelis
Obelis
2021 16 spalio 12:39

Kaip nebus tiek bedarbių, jeigu rašė, kad produktus remtiniems traktorinemis priekabomis veža.