Gimtasis Rokiškis Aktualijos Naujųjų išvakarėse – apie klaidžius Seimo koridorius, „pliusiukus“ ir norus

Naujųjų išvakarėse – apie klaidžius Seimo koridorius, „pliusiukus“ ir norus

Nuo lapkričio vidurio įstatymų leidybos kalvėje tarnybą pradėjęs Sėlos rytinės apygardos vienmandatėje išrinktas Seimo narys, socialdemokratas Vidmantas KANOPA atviras: metams baigiantis parlamente darbas be galo intensyvus, o dar – įsipareigojimas suktis tarp Vilniaus, Rokiškio, Kupiškio ir Zarasų: dalyvauti nuotoliniuose rajonų tarybos posėdžiuose, neatidėlioti gyventojų reikalų sprendimų. Valstybės valdymo patirties turintis parlamentaras sako, jog Seimo virtuvės specifika – savita. Apie ją ir pirmuosius nuveiktus darbus Naujų metų išvakarėse Seimo narį kalbina Aldona MINKEVIČIENĖ.

1061
3

– Pusantro mėnesio gyvenate visai kitokiu ritmu. Jums, kitaip nei Seimo senbuviams, teko pradėti… nuo pažinties su Seimo koridoriais. Nebepasiklystate?

– Koridoriuose jau nebe. Tačiau Seimo darbas labai intensyvus, įstatymų projektų daugybė. Naujokui nėra paprasta susigaudyti. Seimo Kaimo reikalų komiteto, kurio pirmininko pavaduotojas esu, nagrinėjami klausimai man gerai pažįstami. Stebiu ne pirmą kadenciją dirbančius kolegas, jie lyg žuvys vandeny. O man dar pristinga laiko į visus svarstomus klausimus įsigilint. Gal ir neįmanoma visas sritis labai gerai išmanyti, bet privalau žinoti, už ką balsuoju.

– Gerai pažįstate tiek regiono, tiek didmiesčio žmonių gyvenimą. Ką Jums, kaip politikui, apie tai svarbu žinoti šiandien?

– Kiekvienam politikui turi būti svarbu žinoti, kuo, iš ko ir kaip šiandien gyvena mūsų žmonės. Dėl karantino griežtų ribojimų neturiu galimybių gyvai susitikti su žmonėmis. Kaip ir kiti piliečiai, negaliu važinėti po Sėlos rytinę apygardą, kurioje esu išrinktas į Seimą. Tačiau ir sudėtingomis sąlygomis bendravimas nenutrūko: žmonės skambina, rašo, siunčia paklausimus, prašo patarimų.

– Prie kokių prašymų jau galite padėti pliusiuką?

– Prašymų buvo įvairių. Nuo asmeninės finansinės paramos, mecenavimo įsigyjant su Rokiškiu susijusių eksponatų, pagalbos pasiekti COVID-19 mėginių ėmimo vietą iki prisidėjimo prie Seimo sprendimų, dėl kurių nemažai teko padirbėti. Vienas jų – Farmacijos įstatymo pataisos. Pavyko pasiekti, kad iki 2023 m. liepos būtų leista veikti vaistinėms, kuriose dirba ne vaistininkas, o farmakotechnikas. Tai regionams labai aktualu, ypač karantino metu.

Nemažai padirbėjau dėl kitų metų paramos (25 Eur/ha) ūkininkams, dirbantiems mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (MPŪV).

Pagalbos prašė kelių rajonų žemdirbiai, Lietuvos neariminės tausojančios žemdirbystės asociacija, Rokiškio rajono tarybos nariai. Klausimas dar nebaigtas, bet yra vilties, kad seniūnijų, kurios neatitiko MPŪV statuso, ūkininkams papildomos paramos mokėjimas 2021 m. bus pratęstas. Tokių seniūnijų Rokiškio rajone yra 5, o per visą šalį – 69, jose dirbamos žemės plotas – apie 0,5 mln. ha.

– Seimo nario darbą galima vertinti pagal daug parametrų: nuo pateiktų įstatymų projektų iki posėdžių lankymo aktyvumo. 

– Jei atvirai, man nėra tokia svarbi gautų, išsiųstų raštų, pateiktų projektų ar posėdžių lankymo statistika. Į Seimą atėjau iš verslo, kuriame būtinas konkretumas, atsakomybė ir rezultatas. Nesu gražių kalbų sakytojas (juokiasi – aut. past.).

– Žmonės iš šio Seimo tikisi darbo be peštynių. Jūs dirbate opozicijoje. Tikite, kad ne skandalai, o  kompromisai bus šio Seimo skiriamasis ženklas?

– Noriu tikėti, kad tiek pozicija, tiek opozicija dirbsime gero rezultato labui. Visada esu už kompromisus. Neturime laiko rietenoms, nes šalyje situacija sudėtinga. Tikiuosi, 2021-uosius pradėsime susiklausę ir labai darbingai. Šių metų pabaiga nebuvo lengva: suformuota Vyriausybė ir Seimo vadovybė, teko skubėti tvirtinti šalies biudžetą. Visu svoriu užgriuvo ir COVID-19 susirgimų, mirčių banga bei su ja susiję karantino griežtinimai. Suprantu žmonių nepasitenkinimą dėl ribojimų, bet nėra kitos išeities apsaugoti visuomenę ir sveikatos priežiūros įstaigas nuo katastrofos.

– Koks potyris po verslo stojus prie įstatymų leidybos barikadų?

– Versle dirbdamas privalai prisitaikyti prie įstatymų, verslą vystyti laikantis galiojančių teisės aktų. O Seime – priiminėti įstatymus. Todėl ir sakau: Seimo narys turi būti laidininkas tarp visų visuomenės grupių poreikių ir įstatymų leidėjų. Juk įstatymai priimami ne kažkam, o mūsų piliečiams. Taigi labai svarbu, kad įstatymai visuomenei nebūtų pateikti „žali“, o išdiskutuoti ir racionalūs. Todėl kviečiu gyventojus, savivaldybių, asociacijų vadovus teikti pasiūlymus įstatymų leidybos ir jų tobulinimo klausimais. Labai noriu išlaikyti tamprų ryšį su visomis visuomenės grupėmis, drauge dirbdami galime daug nuveikti.

– Ko palinkėsite žmonėms? Kad 2021-ieji būtų… 

– Svarbiausia – kad įveiktume pandemiją. Kad neprarastume tikėjimo, jog visi sunkumai tėra laikini. Kad galėtume sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą. Linkiu visiems sveikatos, vidinės stiprybės, sėkmės darbuose, šilumos namuose. Ir šviesių vilčių.

Užs. 1309

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Smalsutis
2020 31 gruodžio 16:47

Rokiškio mėsine dabar kaip Dievo ausy.

valius
valius
2020 31 gruodžio 15:13

Ir kas gi uodegą pakels?

jo,jo
jo,jo
2020 31 gruodžio 9:23

Ačiū už legalizuotus kvaišalus.Naujas jūsų verslas…?