Nepaisant to, kad namas buvo ką tik renovuotas, šaligatvio būklė prie Jaunystės 4-ojo namo tiesiog apgailėtina. R. Kilkaus nuotr.

Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Vingelienė informavo, kad šiuo metu yra vykdomas  projektas „Urbanistinės teritorijos Rokiškio mieste plėtra, III etapas”. Jis finansuojamas Europos Sąjungos, valstybės biudžeto ir rajono savivaldybės  lėšomis. Savivaldybės administracija 2017 m. gegužės 19 d. raštu kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM) dėl leidimo finansuoti  šaligatvių prie daugiabučių gyvenamųjų namų Jaunystės g. Nr. 4, 6, 8 ir 10 sutvarkymo darbus  iš sutaupytų projekto lėšų. Tačiau VRM nepritarė šaligatvių sutvarkymo darbų finansavimui iš ES lėšų. Priežastis – visos sutaupytos lėšos numatomos panaudoti  kitiems rengiamiems projektams. Dėl šių aplinkybių šaligatvių tvarkymo darbai prie minėtų daugiabučių namų kol kas nebus vykdomi.

Be to, prioritetas – kelių tvarkymas. Pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų panaudojimo tvarką, darbai vykdomi pagal sudarytą 2016–2018 metų prioritetinį objektų sąrašą, kuriame Jaunystės g. šaligatvio remontas nėra numatytas.

Tačiau šis sąrašas gali būti tikslinamas ar papildomas, jeigu atsiras naujų aplinkybių, pavyzdžiui, bus gautas finansavimas iš kitų struktūrinių fondų, įvykus  stichinei nelaimei arba gavus daugiabučių namų bendrijų prašymus prisidėti ne mažiau kaip 50 proc. statybos darbų vertės ir kartu pateikus parengtą statybos darbų projektą. Kiek preliminariai kainuotų šaligatvių tiesimas ir kokią pinigų sumą sudarytų tie 50 proc., paaiškėtų tik parengus minėtą darbų projektą. Konkurso organizavimu rūpintųsi savivaldybė. Įprastai rangos darbų vertė neviršija statybos darbų projekte nurodytos sumos.

„Jei neatsiras išvardintų aplinkybių, galimi šaligatvio remonto darbai bus svarstomi sudarant 2019–2021 metų prioritetinį sąrašą“, – patikino A. Vingelienė.

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Saulė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Saulė
Saulė

Kaip lengva kaltę suversti aukštesnėms institucijoms, o KAS TRUKDĖ TUOS DARBUS IŠ KARTO ĮTRAUKTI Į PROJEKTĄ? – APLAIDUMAS, ABEJINGUMAS AR NEKOMPETENCIJA? Nes numačius iš karto, nebūtų reikėję jokio pritarimo!